Rzeszów - Poniedziałek, 18.08.2025
Reklama

Koronawirus. Ponad 220 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [22.12.2020]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 225 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło kolejne 11 osób.

Od początku pandemii w województwie podkarpackim potwierdzono łącznie 57 604 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Jak wynika z dzisiejszego raportu MZ, zmarło kolejnych 11 mieszkańców województwa podkarpackiego; 9 miało choroby współistniejące. Łączna liczba zgonów wzrosła do 1711 osób.

Obecnie na Podkarpaciu dostępnych jest 1943 łóżka dla pacjentów z Covid-19, z czego zajętych jest 781. W szpital województwa podkarpackiego dostępnych jest 171 respiratorów, z czego zajętych jest 73.

Najwięcej nowych przypadków odnotowano w Rzeszowie (31 osób) i w Przemyślu (30 osób).
Reklama
Pozostałe nowe potwierdzone przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 0
brzozowski 2
dębicki 4
jarosławski 19
jasielski 27
kolbuszowski 6
krośnieński 5
leżajski 0
lubaczowski 6
łańcucki 12
mielecki 9
niżański 7
przemyski 7
przeworski 2
ropczycko-sędziszowski 1
rzeszowski 7
sanocki 2
stalowowolski 15
strzyżowski 9
tarnobrzeski 7
leski 2
Krosno 6
Tarnobrzeg 9

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Trwa remont na zamku w Łańcucie. Prace odbywają się w Oranżerii i Ujeżdżalni [FOTO]

ŁAŃCUT. Muzeum-Zamek w Łańcucie realizuje dwa wielomilionowe projekty, dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu spada liczba przechodni i porad lekarskich

PODKARPACIE. Na koniec 2018 roku w województwie podkarpackim funkcjonowało 1721 placówek ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, w tym 1229 przychodni i 492 praktyki lekarskie.

Podkarpacie

Otwarto nowy most na Wisłoku

W miejscowości Czarna koło Łańcuta oddano do użytku nowy most na Wisłoku, który zastąpił starą przeprawę. Poprzednia konstrukcja miała ograniczony tonaż i nie odpowiadała obowiązującym normom i potrzebom transportowym.

Podkarpacie

Otwarto nowe Centrum Medyczne z pawilonem diagnostyczno-zabiegowym

ŁAŃCUT. Nowoczesny pawilon diagnostyczno- zabiegowy w Łańcucie to kolejna inwestycja w podkarpackiej służbie zdrowia.

Podkarpacie

Pytony, boa, warany… Udaremniony przemyt 166 egzotycznych gadów i płazów w Korczowej

Na przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt 166 egzotycznych gadów i płazów. Zwierzęta przekazano na kwarantannę do ZOO w Zamościu.

Podkarpacie

Na dębickim odcinku A4 kierowca miał na liczniku 248 km/h. Interweniowała grupa „Speed”

PODKARPACIE. Kierowca mercedesa stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.

Podkarpacie

Symboliczne wbicie łopaty na budowie obwodnicy Dynowa

DYNÓW. 35 mln inwestycja obejmuje m.in. budowę trzech mostów.

Reklama