Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Koronawirus. Ponad 220 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [22.12.2020]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 225 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło kolejne 11 osób.

Od początku pandemii w województwie podkarpackim potwierdzono łącznie 57 604 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Jak wynika z dzisiejszego raportu MZ, zmarło kolejnych 11 mieszkańców województwa podkarpackiego; 9 miało choroby współistniejące. Łączna liczba zgonów wzrosła do 1711 osób.

Obecnie na Podkarpaciu dostępnych jest 1943 łóżka dla pacjentów z Covid-19, z czego zajętych jest 781. W szpital województwa podkarpackiego dostępnych jest 171 respiratorów, z czego zajętych jest 73.

Najwięcej nowych przypadków odnotowano w Rzeszowie (31 osób) i w Przemyślu (30 osób).
Reklama
Pozostałe nowe potwierdzone przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 0
brzozowski 2
dębicki 4
jarosławski 19
jasielski 27
kolbuszowski 6
krośnieński 5
leżajski 0
lubaczowski 6
łańcucki 12
mielecki 9
niżański 7
przemyski 7
przeworski 2
ropczycko-sędziszowski 1
rzeszowski 7
sanocki 2
stalowowolski 15
strzyżowski 9
tarnobrzeski 7
leski 2
Krosno 6
Tarnobrzeg 9

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Otwarcie parku tematycznego w nowym ośrodku turystycznym w Solinie

PODKARPACIE. Dla turystów przygotowano szereg atrakcji.

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży

PODKARPACIE. Została nim lek. med. Małgorzata Pruchnik-Surówka.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 206 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. W wyniku chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarła jedna osoba.

Podkarpacie

Samorząd województwa kupił nowoczesne szynobusy

PODKARPACIE. Firma NEWAG S.A. z Nowego Sącza wyprodukuje i dostarczy 12 nowoczesnych szynobusów. Pociągi będą obsługiwały m.in. połączenia w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Nowy tabor będzie zarówno elektryczny, jak i hybrydowy.

Podkarpacie

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Poszukiwanych jest blisko 500 wolontariuszy Paczki i 110 Akademii.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! W poniedziałek burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Burzom towarzyszyć będą silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h.

Podkarpacie

Nowa atrakcja w Solinie już dostępna dla turystów. Minął pierwszy tydzień

PODKARPACIE. Od 1 lipca turyści korzystają z nowego ośrodka turystycznego w Solinie i jego głównej atrakcji, czyli kolei gondolowej. 

Podkarpacie

Policjanci z Sanoka eskortowali do szpitala rodzącą kobietę

PODKARPACIE. Sanoccy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą. Dzięki ich pomocy, przyszła mama w odpowiednim czasie trafiła pod opiekę specjalistów.

Reklama