Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Koronawirus. Ponad 400 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [10.12.2020]

Dodano: 10.12.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 406 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. To najwyższy wynik od 3 grudnia, kiedy liczba zakażeń wyniosła 413.

Od początku pandemii w województwie podkarpackim potwierdzono łącznie 54 486 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Jak wynika z dzisiejszego raportu MZ, zmarło kolejnych 33 mieszkańców województwa podkarpackiego; 25 miało choroby współistniejące. Łączna liczba zgonów wzrosła do 1522 osób.

Obecnie na Podkarpaciu dostępnych jest 2006 łóżek dla pacjentów z Covid-19, z czego zajętych jest 880. W szpital województwa podkarpackiego dostępnych jest 176 respiratorów, z czego zajętych jest 104.

Najwięcej nowych przypadków odnotowano w Rzeszowie (79 osób) i powiecie rzeszowskim (45 osób).
Reklama
Pozostałe nowe potwierdzone przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 4
brzozowski 5
dębicki 11
jarosławski 11
jasielski 8
kolbuszowski 5
krośnieński 16
leżajski 6
lubaczowski 11
łańcucki 23
mielecki 18
niżański 18
przemyski 15
przeworski 5
ropczycko-sędziszowski 9
sanocki 9
stalowowolski 34
strzyżowski 15
tarnobrzeski 8
leski 5
Krosno 11
Przemyśl 18
Tarnobrzeg 17

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Uzgodniono wymogi bezpieczeństwa dla tuneli na S19

PODKARPACIE. W ub. czwartek zespół do spraw bezpieczeństwa tuneli podpisał protokół końcowy ws. minimalnych wymagań bezpieczeństwa dla tuneli na odcinku Babica – Domaradz. 

Podkarpacie

2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza

Działania w kierunku organizacji obchodów roku Ignacego Łukasiewicza zainicjowała Politechnika Rzeszowska.

Podkarpacie

Od dzisiaj ruch wahadłowy na odcinku trasy Solina - Myczków

PODKARPACIE. Jak podaje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, od dziś (3 listopada) na odcinku DW895 Solina – Myczków (powiat leski) będzie obowiązywał ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.

Podkarpacie

25 wypadków, 2 ofiary śmiertelne. Policjanci podsumowali akcję "Znicz" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Przez 5 dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Znicz”, w ramach których czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających groby bliskich.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Kolejny rekord zakażeń IV fali [3.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 451 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Śmierć na przejeździe kolejowym

PODKARPACIE. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś rano na przejeździe kolejowym w Antoniówce w powiecie stalowowolskim. Szynobus pasażerski uderzył w auto, które wjechało przed jadący skład.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 220 nowych zakażeń na Podkarpaciu [2.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 226 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 234 osoby wyzdrowiały. 

Podkarpacie

32-latek zginął podczas załadunku drewna

PODKARPACIE. Krośnieńska policja ustala okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło podczas próby załadunku drewna na przyczepę. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 32-letni mężczyzna.

Reklama