Rzeszów - Sobota, 15.11.2025
Reklama

Koronawirus. Ponad 800 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 50 osób [14.04.2021]

Dodano: 14.04.2021 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

W województwie podkarpackim potwierdzono 818 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu Covid-19 zmarło 9 osób, a z powodu chorób współistniejących z Covid-19 zmarło 41 osób. Łącznie odnotowano 50 zgonów.

Wyzdrowiało kolejne 448 osób. 16 729 osób objętych jest kwarantanną. Wykonano 4135 testów, w tym 890 z wynikiem pozytywnym.

W woj. podkarpackim do dyspozycji pacjentów chorych na Covid-19 jest 2536 łóżek szpitalnych, z których 1912 jest zajętych. Województwo dysponuje 266 respiratorami, z których obecnie 233 jest zajęte.

Nowe przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 9
brzozowski 20
dębicki 28
jarosławski 45
jasielski 30
kolbuszowski 9
krośnieński 24
leżajski 28
lubaczowski 14
łańcucki 67
mielecki 39
niżański 11
przemyski 40
przeworski 31
ropczycko-sędziszowski 12
rzeszowski 79
sanocki 26
stalowowolski 75
strzyżowski 18
tarnobrzeski 32
leski 12
Krosno 16
Przemyśl 39
Rzeszów 97
Tarnobrzeg 16
Reklama

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Karetka z pacjentem nie mogła dojechać na podjazd SOR-u, bo przejazd zablokował inny pojazd

ŁAŃCUT. Postępowanie dotyczy narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Podkarpacie

Groźny wypadek w Lubenii. Dwie osoby ranne

Do groźnego wypadku doszło wczoraj w Lubenii. Kierowca audi A3 stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rzeki. W wypadku ucierpiał on i pasażer.

Podkarpacie

Otwarto nowy blok operacyjny

STALOWA WOLA. Będzie możliwość wykonywania większej liczby zabiegów.

Podkarpacie

Do 5 lat za nieumyślne spowodowanie śmierci. 22-latek wpadł do silosu

PODKARPACIE. Pokrzywdzony zdołał zadzwonić z telefonu komórkowego prosząc go o pomoc. Zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

Spada liczna aptek. 80,5 proc. magistrów farmacji to kobiety

PODKARPACIE. W 2018 roku na Podkarpaciu funkcjonowało 687 aptek ogólnodostępnych oraz 124 punkty apteczne.

Podkarpacie

Kapitan statku na Jeziorze Solińskim pod wpływem alkoholu

62-letni kapitan jednego ze statków pasażerskich pływających po Jeziorze Solińskim został zatrzymany przez Policję. Mężczyzna miał blisko 1,4 promila alkoholu.

Podkarpacie

W czasie festynu zawalił się dach sceny. Trzy osoby przewieziono do szpitala

PRZEMYŚL. W wyniku burzy i silnych powiewów wiatru zawalił się dach sceny muzycznej oraz jeden ze stojący obok namiotów.

Podkarpacie

Otwarto nowy łącznik autostradowy. Inwestycja kosztowała blisko 11 mln zł

DĘBICA. Łącznik połączy autostradę A4 ze starą krajową „czwórką” oraz z drogą wojewódzką Dębica – Mielec.

Reklama