Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Koronawirus. Ponad 900 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 18 osób [30.03.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim przybyło 919 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 128 w Rzeszowie.

W porannym raporcie potwierdzono 18 ofiar śmiertelnych; 17 z nich miało choroby współistniejące. Kolejne 1 242 osoby wyzdrowiało.

Na kwarantannie przebywa obecnie 23 525 mieszkańców województwa. Wykonano 3 468 testów, w tym 1 011 z wynikiem pozytywnym.

Obecnie w województwie dostępnych jest 2 461 łóżka szpitalne dla pacjentów chorych na Covid-19, z których 2 009 jest zajęte. Dla najcięższych przypadków wolnych jest 43 respiratory, z 247 dostępnych.

Nowe przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 16
brzozowski 24
dębicki 42
jarosławski 35
jasielski 23
kolbuszowski 37
krośnieński 38
leżajski 36
lubaczowski 18
łańcucki 37
mielecki 59
niżański 32
przemyski 41
przeworski 17
ropczycko-sędziszowski 9
rzeszowski 76
sanocki 17
stalowowolski 90
strzyżowski 8
tarnobrzeski 50
leski 5
Krosno 18
Przemyśl 26
Rzeszów 128
Tarnobrzeg 37

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

50 interwencji strażaków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Jak poinformowała dziś rano KW PSP w Rzeszowie, w ciągu ostatniej doby podkarpaccy strażacy 50-krotnie wyjeżdżali do usuwania skutków podmuchów silnego wiatru w naszym regionie.

Podkarpacie

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o zagrożeniu silnym wiatrem na południu woj. podkarpackiego.

Podkarpacie

160 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [19.10.2021]

PODKARPACIE. Kolejnych 81 osób wyzdrowiało. W wyniku występowania chorób współistniejących zmarła jedna osoba.

Podkarpacie

Mandat za "selfie" przy granicy

PODKARPACIE, Ukaraniem mandatem przez straż graniczną zakończyło się dla trojga młodych osób robienie sobie zdjęć za granicą z Ukrainą.

Podkarpacie

Efekty "trzeźwego poranka" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podczas akcji „trzeźwy poranek” podkarpaccy policjanci zatrzymali dziś 38 nietrzeźwych kierowców.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [18.10.2021]

​PODKARPACIE. Mamy 67 nowych, potwierdzonych zakażeń COVID-19 w województwie podkarpackim - wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. Kolejnych 89 osób wyzdrowiało. Nie odnotowano zgonów.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty w Pustkowie

PODKARPACIE. Wczoraj wieczorem w Pustkowie, w powiecie dębickim doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym śmierć na miejscu poniósł kierowca jednośladu.

Podkarpacie

Ewakuacja mieszkańców bloku w Jaśle. Zablokowana droga krajowa nr 28

JASŁO. Jasielscy strażacy ewakuowali wczoraj mieszkańców bloku wielorodzinnego w Jaśle, przy ul. Metzgera. Sytuacja ma związek z zagrożeniem zawalenia się budynku. Ulica Metzgera jest obecnie nieprzejezdna.

Reklama