Rzeszów - Środa, 07.05.2025
Reklama

Koronawirus. Rekord zakażeń na Podkarpaciu. 115 nowych przypadków [29.09.2020]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Dzisiaj w województwie podkarpackim potwierdzono 115 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. To największa dobowa liczba zakażeń od początku pandemii. Kolejne 58 osób wyzdrowiało. 3 osoby zmarły.
 
Nowe przypadki to:
  • 2 osoby – brzozowski (1K; 1M)
  • 5 osób – dębicki (2K; 3M)
  • 2 osoby – jarosławski (1K; 1M)
  • 2 osoby – jasielski (1K; 1M)
  • 3 osoby – kolbuszowski (2K; 1M)
  • 1 osoba – krośnieński (1M)
  • 1 osoba – miasto Krosno (1K)
  • 1 osoba – leski (1M)
  • 2 osoby – leżajski (2M)
  • 2 osoby – łańcucki (1K; 1M)
  • 21 osób – mielecki (15K; 6M)
  • 1 osoba – niżański (1K)
  • 1 osoba – przemyski (1K)
  • 3 osoby – miasto Przemyśl (3M)
  • 1 osoba – przeworski (1K)
  • 1 osoba – ropczycko-sędziszowski (1K)
  • 6 osób – rzeszowski (2K; 4M)
  • 53 osoby – miasto Rzeszów (29K; 24M)
  • 4 osoby – sanocki (3K; 1M)
  • 2 osoby – strzyżowski (2K)
  • 1 osoba – tarnobrzeski (1M)
Kolejne 58 osób, które wyzdrowiały to mieszkańcy 13 powiatów województwa podkarpackiego.
Reklama
W dniach 25-28 września br. zmarło 3 mieszkańców województwa podkarpackiego (mężczyzna z powiatu krośnieńskiego oraz dwie kobiety – z powiatu dębickiego i sanockiego).

Do tej pory w województwie podkaprackim potwierdzono 3 791 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 2 819 osób wyzdrowiało/ zwolniono z izolacji. Odnotowano 129 zgonów. 

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 5 osób, 3 928 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 635 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 208 osób.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pobił i podpalił kobietę. Powód: 35-latka miała mu ukraść pieniądze

MIELEC. Dzień wcześniej kobieta spożywając alkohol z 29-latkiem, miała mu ukraść pieniądze.

Podkarpacie

Otwarto w pełni skomputeryzowaną bibliotekę. Inwestycja kosztowała blisko 23 mln zł

MIELEC. Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski i reprezentujący marszałka Wojciech Magnowski dokonali symbolicznego otwarcia nowoczesnej biblioteki w Mielcu.

Podkarpacie

Ruszył przetarg na przebudowę odcinka DK84 Sanok - Zagórz

Odcinek zlokalizowany jest w powiecie sanockim na terenie gmin Sanok i Zagórz.

Podkarpacie

Do przemytu papierosów użył drona

44-letni obywatel Ukrainy przy użyciu drona przemycał papierosy przez granicę w okolicach Korczowej. Mężczyzna został zatrzymany przez Straż Graniczną.

Podkarpacie

Pojazd uderzył w betonowy przepust i zaczął płonąć. Nie żyje 18-latek, zaś trzy osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Samochód dachował i uderzył kolejno w dwa inne pojazdy zaparkowane przy posesji. Auto stanęło w płomieniach.

Podkarpacie

Ruszył nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Młode osoby zainteresowane aktywnym uczestnictwem w życiu publicznym regionu, mogą obiegać się o członkostwo w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Kandydaci musza spełniać 3 warunki.

Reklama