Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Ludność Podkarpacia w I półroczu 2023 roku. Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE / RZESZÓW. Urząd Statystyczny w Rzeszowie opublikował najnowsze dane dotyczące liczby ludności Podkarpacia i Rzeszowa. Statystyki dotyczą I półroczna 2023 roku. Wynika z nich, że ludność naszego województwa zmniejszyła się w porównaniu z analogicznym okresem 2022 r. Z kolei liczba mieszkańców stolicy Podkarpacia wzrosła o ponad 800 osób.

W pierwszym półroczu 2023 roku zmniejszyła się liczba ludności Podkarpacia w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku. Mniej było zawartych małżeństw i urodzeń. Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa.

Na koniec czerwca 2023 roku województwo podkarpackie zamieszkiwało 2,1 mln osób. Od tycznia do czerwca bieżącego roku odnotowano 7,6 tys. urodzeń i 10,0 tys. zgonów. Zawarto łącznie 2,6 tys. małżeństw. Przyrost naturalny na 1000 ludności wyniósł minus 2,3. Ujemny przyrost naturalny wystąpił we wszystkich województwach, największy w województwie świętokrzyskim – minus 6,4 na 1000 ludności, a najmniejszy w województwie małopolskim – minus 1,4 na 1000 ludności.
Reklama
W pierwszym półroczu 2023 roku, w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku, liczba ludności Podkarpacia zmniejszyła się o 5,8 tys. osób. Zawarto o 289 mniej małżeństw. Zmalała również o 889 liczba urodzeń. Odnotowano mniej o 1,7 tys. zgonów niż w okresie styczeń-czerwiec 2022 roku.

Ludność Rzeszowa

Urząd Statystyczny w Rzeszowie odnotował wzrot liczby ludności Rzeszowa w pierwszym półroczu 2023 roku. Na koniec czerwca wynosiła ona 197,5 tys. osób, tj. o 810 więcej w porównaniu z końcem czerwca 2022 roku.

Od początku roku do końca czerwca w stolicy Podkarpacia zawarto 291 małżeństw (to o 15 mniej niż w I półroczu 2022 roku). Zmalała także liczba urodzeń. W analizowanym okresie urodziło się 842 dzieci, czyli 134 mniej niż w 2022r. O 79 zmalała również liczba zgonów.

 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [13.04.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 44 zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 40 zakażeń na Podkarpaciu, zmarły 2 osoby [8.04.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 45 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym 6 ponownych zakażeń.

Podkarpacie

Zderzenie dwóch ciężarówek i busa na DK9 w Nowej Dębie

NOWA DĘBA. W wypadku ucierpiał 23-letni kierowca samochodu ciężarowego.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! W piątek silny wiatr na Podkarpaciu. Możliwe również burze

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym silnym wiatrem i możliwymi burzami na Podkarpaci

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [7.04.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 41 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym 2 ponowne zakażenia. Zmarły 3 osoby.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie pieszego w powicie niżańskim

PODKARPACIE. Niżańscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Bielińcu w powiecie niżańskim. 

Podkarpacie

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 23 kwietnia 2022 r. na terenie całego województwa rozpocznie się wiosenna akcja szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [4.04.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 22 zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym 3 ponowne zakażenia. 

Reklama