Rzeszów - Wtorek, 05.05.2026
Reklama

Magiczna majówka w Bieszczadach. Park rozrywki w Solinie rusza po zimowej przerwie

Dodano: 27.04.2026 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe Grupy PKL
fot. Materiały prasowe Grupy PKL

PODKARPACIE: 30 kwietnia Ośrodek PKL w Solinie rozpocznie nowy sezon turystyczny. Do 3 maja na turystów czekać będzie specjalny program majówkowy inspirowany bieszczadzkimi legendami.

W tym czasie teren ośrodka zamieni się w strefę rodzinnej rozrywki. W programie znalazły się m.in. warsztaty bębniarskie i taneczne, pokazy kuglarskie, gra terenowa z nagrodami, animacje dla dzieci i dorosłych oraz koncert z utworami Starego Dobrego Małżeństwa.

Główne atrakcje zlokalizowane będą w parku Tajemnicza Solina na szczycie Górze Jawor, do którego prowadzi kolej gondolowa. Organizatorzy zapowiadają wydarzenia przez cały dzień – od godzin porannych do popołudniowych.

– Program wydarzeń został ułożony tak, by każdy, niezależnie od wieku, znalazł coś dla siebie. Na spragnionych przygody czekać będą warsztaty bębniarskie prowadzone przez potężnego olbrzyma Czuhajstra, a także warsztaty tańca z bieszczadzkimi Rusałkami. Ciekawi żonglerki będą mogli zagłębić jej tajniki podczas „Kuglarskich Figli”. Na najmłodszych czekać będzie uwielbiana Świtezianka Barbarella, która wprowadzi ich w magiczny świat dźwięków oraz Czadowy Feliks, dbający o dobry humor wszystkich gości. Miłośnicy przygód i aktywnego spędzania czasu będą mogli sprawdzić swoją zręczność w „Turnieju Biesa”, ucząc się podstaw fechtunku w bezpiecznej, dopasowanej do wieku formie– informuje biuro prasowe Grupy PKL.

Reklama

Na uczestników czekają również konkursy oraz aktywności tematyczne, w tym turniej sprawnościowy i zajęcia inspirowane bieszczadzkimi legendami.

Finałem majówki będzie koncert w Karczmie Jawor zaplanowany na 3 maja. Wystąpi Paweł Lewandowski, który zaprezentuje m.in. utwory zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

Oprócz wydarzeń specjalnych dostępne będą także stałe atrakcje ośrodka, w tym kolej gondolowa, taras widokowy, kawiarnia na wieży oraz zjeżdżalnia grawitacyjna. Turyści będą mogli skorzystać również z oferty gastronomicznej Karczmy Jawor i Bistro Czadowe Gary serwującej dania inspirowane lokalną tradycją.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

"Podkarpacie. Będziesz pod wrażeniem" - ruszyła nowa kampania promująca województwo

PODKARPACIE. Krakowska Agencja Reklamowa MDI Group stworzyła nową kampanię promującą Podkarpacie.  

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [3.12.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 413 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 29 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Nowe radiowozy za ponad 1 mln zł dla podkarpackiej Policji

PODKARPACIE. Dziewięć nowych pojazdów trafi w tym tygodniu do komend, komisariatów i posterunków Policji na Podkarpaciu. Łączna wartość samochodów ro ponad 1,1 mln zł.

Podkarpacie

Dziś w nocy nawet -16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie odnośnie mrozu jaki spodziewany jest dziś w nocy w kilku powiatach województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Tragiczne zdarzenie na A4. Nie żyje 57-latek

PODKARPACIE. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło w nocy z 1 na 2 grudnia br. na autostradzie A4.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 500 nowych przypadków na Podkarpaciu [2.12.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 518 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 31 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [1.12.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 346 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 20 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Koronawirus. Duży spadek liczby zakażeń i zgonów [30.11.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 201 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 7 mieszkańców województwa.

Reklama