Rzeszów - Piątek, 01.05.2026
Reklama

Magiczna majówka w Bieszczadach. Park rozrywki w Solinie rusza po zimowej przerwie

Dodano: 27.04.2026 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe Grupy PKL
fot. Materiały prasowe Grupy PKL

PODKARPACIE: 30 kwietnia Ośrodek PKL w Solinie rozpocznie nowy sezon turystyczny. Do 3 maja na turystów czekać będzie specjalny program majówkowy inspirowany bieszczadzkimi legendami.

W tym czasie teren ośrodka zamieni się w strefę rodzinnej rozrywki. W programie znalazły się m.in. warsztaty bębniarskie i taneczne, pokazy kuglarskie, gra terenowa z nagrodami, animacje dla dzieci i dorosłych oraz koncert z utworami Starego Dobrego Małżeństwa.

Główne atrakcje zlokalizowane będą w parku Tajemnicza Solina na szczycie Górze Jawor, do którego prowadzi kolej gondolowa. Organizatorzy zapowiadają wydarzenia przez cały dzień – od godzin porannych do popołudniowych.

– Program wydarzeń został ułożony tak, by każdy, niezależnie od wieku, znalazł coś dla siebie. Na spragnionych przygody czekać będą warsztaty bębniarskie prowadzone przez potężnego olbrzyma Czuhajstra, a także warsztaty tańca z bieszczadzkimi Rusałkami. Ciekawi żonglerki będą mogli zagłębić jej tajniki podczas „Kuglarskich Figli”. Na najmłodszych czekać będzie uwielbiana Świtezianka Barbarella, która wprowadzi ich w magiczny świat dźwięków oraz Czadowy Feliks, dbający o dobry humor wszystkich gości. Miłośnicy przygód i aktywnego spędzania czasu będą mogli sprawdzić swoją zręczność w „Turnieju Biesa”, ucząc się podstaw fechtunku w bezpiecznej, dopasowanej do wieku formie– informuje biuro prasowe Grupy PKL.

Reklama

Na uczestników czekają również konkursy oraz aktywności tematyczne, w tym turniej sprawnościowy i zajęcia inspirowane bieszczadzkimi legendami.

Finałem majówki będzie koncert w Karczmie Jawor zaplanowany na 3 maja. Wystąpi Paweł Lewandowski, który zaprezentuje m.in. utwory zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

Oprócz wydarzeń specjalnych dostępne będą także stałe atrakcje ośrodka, w tym kolej gondolowa, taras widokowy, kawiarnia na wieży oraz zjeżdżalnia grawitacyjna. Turyści będą mogli skorzystać również z oferty gastronomicznej Karczmy Jawor i Bistro Czadowe Gary serwującej dania inspirowane lokalną tradycją.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ruszył przetarg na przebudowę odcinka DK84 Sanok - Zagórz

Odcinek zlokalizowany jest w powiecie sanockim na terenie gmin Sanok i Zagórz.

Podkarpacie

Do przemytu papierosów użył drona

44-letni obywatel Ukrainy przy użyciu drona przemycał papierosy przez granicę w okolicach Korczowej. Mężczyzna został zatrzymany przez Straż Graniczną.

Podkarpacie

Pojazd uderzył w betonowy przepust i zaczął płonąć. Nie żyje 18-latek, zaś trzy osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Samochód dachował i uderzył kolejno w dwa inne pojazdy zaparkowane przy posesji. Auto stanęło w płomieniach.

Podkarpacie

Ruszył nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Młode osoby zainteresowane aktywnym uczestnictwem w życiu publicznym regionu, mogą obiegać się o członkostwo w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Kandydaci musza spełniać 3 warunki.

Podkarpacie

Utrudnienia na skrzyżowaniu DK28 z DW886 w Sanoku

Trwa budowa obwodnicy Sanoka. Wprowadzono dodatkowe utrudnienia w ruchu.

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci skontrolowali ponad 1300 kierowców

Podkarpacka Policja podsumowała akcję „Prędkość”. Skontrolowano ponad 1300 kierowców. Niektórym zatrzymano prawo jazdy.

Podkarpacie

186 pojazdów gotowych do zimy na podkarpackich drogach

Rzeszowski oddział GDDKiA w pełni przygotowany do zimy. Sprzęt do odśnieżania dróg na Podkarpaciu jest gotowy do pracy, a magazyny są zapełnione solą drogową.

Podkarpacie

Pięciu nastolatków pobiło 80-latka. Zrobili to dla 30 zł

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy włamali się do domu 80-latka i dotkliwie go pobili. 

Reklama