Rzeszów - Środa, 29.04.2026
Reklama

Magiczna majówka w Bieszczadach. Park rozrywki w Solinie rusza po zimowej przerwie

Dodano: 27.04.2026 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe Grupy PKL
fot. Materiały prasowe Grupy PKL

PODKARPACIE: 30 kwietnia Ośrodek PKL w Solinie rozpocznie nowy sezon turystyczny. Do 3 maja na turystów czekać będzie specjalny program majówkowy inspirowany bieszczadzkimi legendami.

W tym czasie teren ośrodka zamieni się w strefę rodzinnej rozrywki. W programie znalazły się m.in. warsztaty bębniarskie i taneczne, pokazy kuglarskie, gra terenowa z nagrodami, animacje dla dzieci i dorosłych oraz koncert z utworami Starego Dobrego Małżeństwa.

Główne atrakcje zlokalizowane będą w parku Tajemnicza Solina na szczycie Górze Jawor, do którego prowadzi kolej gondolowa. Organizatorzy zapowiadają wydarzenia przez cały dzień – od godzin porannych do popołudniowych.

– Program wydarzeń został ułożony tak, by każdy, niezależnie od wieku, znalazł coś dla siebie. Na spragnionych przygody czekać będą warsztaty bębniarskie prowadzone przez potężnego olbrzyma Czuhajstra, a także warsztaty tańca z bieszczadzkimi Rusałkami. Ciekawi żonglerki będą mogli zagłębić jej tajniki podczas „Kuglarskich Figli”. Na najmłodszych czekać będzie uwielbiana Świtezianka Barbarella, która wprowadzi ich w magiczny świat dźwięków oraz Czadowy Feliks, dbający o dobry humor wszystkich gości. Miłośnicy przygód i aktywnego spędzania czasu będą mogli sprawdzić swoją zręczność w „Turnieju Biesa”, ucząc się podstaw fechtunku w bezpiecznej, dopasowanej do wieku formie– informuje biuro prasowe Grupy PKL.

Reklama

Na uczestników czekają również konkursy oraz aktywności tematyczne, w tym turniej sprawnościowy i zajęcia inspirowane bieszczadzkimi legendami.

Finałem majówki będzie koncert w Karczmie Jawor zaplanowany na 3 maja. Wystąpi Paweł Lewandowski, który zaprezentuje m.in. utwory zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

Oprócz wydarzeń specjalnych dostępne będą także stałe atrakcje ośrodka, w tym kolej gondolowa, taras widokowy, kawiarnia na wieży oraz zjeżdżalnia grawitacyjna. Turyści będą mogli skorzystać również z oferty gastronomicznej Karczmy Jawor i Bistro Czadowe Gary serwującej dania inspirowane lokalną tradycją.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wiadukt w Babicy oddany do użytku kierowców

PODKARPACIE. Od kilku dni kierowcy mogą korzystać już z wiaduktu nad koleją w Babicy. Obiekt powstał w ramach budowy drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstaje ponad 56 km drogi ekspresowej S19. Jak przebiegają prace na poszczególnych odcinkach?

PODKARPACIE. Rozpoczęła się przerwa zimowa na budowie drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu; potrwa do 15 marca. Wykonawcy zapewniają jednak, że jeśli warunki na to pozwolą, prace będą kontynuowane. Tymczasem, GDDKiA podsumowała miniony...

Podkarpacie

Zakończyła się budowa ronda w Krzemienicy

PODKARPACIE. Blisko 8 mln zł kosztowała przebudowa skrzyżowania w ciągu drogi krajowej nr 94 w Krzemienicy. Powstało tam rondo turbinowe.

Podkarpacie

Wschodnia obwodnica Łańcuta oficjalnie otwarta

ŁAŃCUT. We wtorek, 17 grudnia odbyło się uroczyste oddanie do użytku wschodniej obwodnicy Łańcuta. Na czele symbolicznego przejazdu trasą obwodnicy pojawiły się sanie ze Świętym Mikołajem. Inwestycja kosztowała blisko 90 mln zł.

Podkarpacie

Dwa śmiertelne wypadki na drogach powiatu jarosławskiego

PODKARPACIE. Dwoje pieszych zginęło w dwóch wypadkach do których doszło wczoraj na drogach powiatu jarosławskiego. Pomiędzy miejscowościami Roźwienica a Cząstkowice, śmierć poniósł 38-letni mieszkaniec gminy Roźwienica, we Wierzbnej zginął 38-letni mieszkaniec Jarosławia.

Podkarpacie

Kolejny przetarg na budowę obwodnicy Pilzna

PODKARPCIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłasza kolejny przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Pilzna. Wcześniejszy został unieważniony, ponieważ oferty wykonawców, w tym najniższa, przewyższały kwotę przeznaczoną na realizację tego zadania.

Podkarpacie

Wypadek autokaru w Ustrzykach Górnych. 19 osób rannych

PODKARPACIE. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było najprawdopodobniej przyczyną wypadku, do którego doszło w Ustrzykach Dolnych. Autokar przewożący 50 osób wpadł do rowu. 19 osób wymagało pomocy medycznej.

Podkarpacie

10 ofert w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Jasła

PODKARPACIE. Generalne Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrada otworzyła oferty w przetargu na projekt i budowę obwodnicy Jasła. w ciągu drogi krajowej nr 73. Na ten cel GDDKiA zamierza przeznaczyć 352 209 791,92...

Reklama