Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Mandat za korzystanie z telefonu na przejściu dla pieszych

Dodano: 10.06.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. 28-letni mieszkaniec Ropczyc, został ukarany mandatem, za korzystanie z telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych.

1 czerwca br. weszły w życie nowe przepisy ruchu drogowego. Ustawa zakazuje pieszemu korzystanie z telefonów komórkowych w trakcie przechodzenia przez jezdnię lub torowisko.

W niedzielę, na ul. Grunwaldzkiej w Ropczycach, do nowego przepisu nie zastosował się 28-letni pieszy, za co został ukarany mandatem

Policja apeluje! Pieszy, wchodząc na przejście dla pieszych, musi obserwować otoczenie i reagować na potencjalne zagrożenia ze strony kierowców pojazdów. Jeżeli osoba piesza swoim zachowaniem spowoduje zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, będzie mogła zostać ukarana grzywną w wysokości od 20 do 500 zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 160 zakażeń, brak zgonów [27.12.2021]

PODKARPACIE. Mamy 166 nowych, potwierdzonych zakażeń w województwie podkarpackim - wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

Podkarpacie

Ponad 120 interwencji podkarpackich strażaków w święta

PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy podsumowali świąteczny okres. W trakcie trzech dni interweniowali 121 razy.

Podkarpacie

Fragment drogi karpackiej oddany do ruchu. "Niezwykle ważny odcinek"

​PODKARPACIE. Wyremontowany 9-kilometrowy odcinek DW nr 993 z Nowego Żmigrodu do Pielgrzymki w pow. jasielskim został oddany do ruchu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Kolejne zakażenia i zgony [23.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 547 nowych przypadków zakażeń COVID-19. Kolejnych 748 osób wyzdrowiało. 

Podkarpacie

Podkarpackie uczelnie otrzymają ponad 17 mln zł na realizację projektów. PCI ogłosiło wyniki naboru

PODKARPACIE. Wybrano najlepsze projekty w ramach III edycji programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 570 zakażeń, zmarły 63 osoby [22.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 576 nowych przypadków zakażeń COVID-19. Kolejne 353 osoby wyzdrowiały. Ostatniej doby odnotowano 63 zgony w wyniku zakażenia koronawirusem, z czego 49 osób miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 450 nowych zakażeń, zmarło 14 osób [21.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 458 nowych przypadków zakażeń COVID-19. Kolejnych 707 osób wyzdrowiało. Zmarło 14 osób.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [20.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 264 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Kolejnych 918 osób wyzdrowiało. Zmarły 2 osoby.

Reklama