Rzeszów - Poniedziałek, 11.05.2026
Reklama

Marsz Godności przejdzie ulicami Jarosławia. Będą utrudnienia w ruchu

Dodano: 07.05.2026 r. / Redakcja

fot. KPP Jarosław
fot. KPP Jarosław

JAROSŁAW. W piątek, 8 maja, ulicami Jarosławia przejdzie Marsz Godności organizowany w ramach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu drogowym.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10.00–10.30. W tym czasie uczestnicy przejdą ulicami Wilsona, Paderewskiego, Reymonta, Poniatowskiego, Sikorskiego, przez plac Mickiewicza, dalej ulicami Lubelską, Grodzką aż do Rynku. Na trasie przemarszu należy spodziewać się spowolnienia ruchu, a miejscami także krótkotrwałych blokad.

Nad bezpieczeństwem uczestników oraz płynnością ruchu kołowego czuwać będą funkcjonariusze jarosławskiej drogówki. Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Reklama

Po zakończeniu przemarszu na uczestników czeka bogaty program wydarzeń. W planie znalazły się prezentacje instytucji publicznych i szkół, a także atrakcje dla najmłodszych — dmuchańce, zjeżdżalnie oraz malowanie twarzy. Nie zabraknie aktywności sportowych i wspólnych zabaw integracyjnych. W programie również pokazy służb mundurowych. Dla osób ceniących twórcze spędzanie czasu organizatorzy przygotowali warsztaty rękodzielnicze, podczas których będzie można spróbować swoich sił w decoupage'u oraz tworzeniu biżuterii.

Kolorem przewodnim marszu jest pomarańczowy.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

MotoMikołajki 2020. Podkarpaccy motocykliści odwiedzą 5 domów dziecka

PODKARPACIE. W tym roku do akcji dołączył Dom Dziecka w Nowej Grobki k. Lubaczowa, który potrzebuje „każdego rodzaju pomocy”.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1200 ozdrowieńców. Nowe zakażenia i zgony [19.11.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o 1 096 nowych zakażeniach na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 1253 osoby. Zmarło 51 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Narola

PODKARPACIE. „Za dwa lata pojedziemy nową obwodnicą Narola” – zapowiedział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podczas podpisania umowy z wykonawcą inwestycji.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Najwięcej zgonów od początku pandemii [18.11.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 777 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Kolejne wsparcie dla podkarpackich szpitali na walkę z Covid-19

PODKARPACIE. 76 respiratorów i 83 kardiomonitory trafiło do podkarpackich szpitali. To kolejne wsparcie z Agencji Rezerw Materiałowych.

Podkarpacie

11-latek potrącony przez samochód. Śmigłowiec zabrał go do szpitala w Rzeszowie

PODKARPACIE. Obrażenia 11-latka nie zagrażają jego życiu.

Podkarpacie

Szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym znów otwarte

PODKARPACIE. Przez blisko 2 tygodnie niektóre szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym były nieczynne z powodu remontu. Od 16 listopada wszystkie trasy są już dostępne dla turystów.

Reklama