Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Mógł okraść ponad 30 altanek działkowych. Interesowały go głównie elektronarzędzia i sprzęt RTV

Dodano:

fot. KPP Mielec
fot. KPP Mielec
MIELEC. Policjanci zatrzymali sprawcę włamań do altanek działkowych na ogródkach przy ul. Przemysłowej w Mielcu. Funkcjonariusze odzyskali kilkadziesiąt przedmiotów pochodzących z ponad 30 włamań. W sprawie trwają dalsze czynności. 48-letni podejrzany usłyszał już pierwsze zarzuty.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu pracowali nad ustaleniem sprawcy włamań do altanek na ogródkach działkowych przy ul. Przemysłowej w Mielcu. Działania funkcjonariuszy pozwoliły zatrzymać sprawcę podczas jednego z włamań.

Jak ustalili policjanci, 48-letni mieszkaniec Mielca, od kilku miesięcy, pod osłoną nocy, przyjeżdżał rowerem na teren działek rekreacyjnych. Tam wyposażony w łom wyważał drzwi lub wybijał szyby do altanek i kradł elektronarzędzia, kable, mały sprzęt RTV i inne przedmioty stanowiące jakąkolwiek wartość. Następnie sprzedawał skradzione przedmioty, aby w ten sposób zarobić pieniądze.
Reklama
Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut włamania do dwóch altanek. W sprawie trwają dalsze czynności, które zmierzają do postawienia 48-latkowi kolejnych zarzutów. Jak wskazuje materiał dowodowy, podejrzany mógł dopuścić się ponad 30 włamań do altanek w tym rejonie.

Na wniosek policjantów, poparty przez mielecką prokuraturę, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakaz opuszczania kraju.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Trześni. 23-letni kierowca dachował. Zmarł w szpitalu

PODKARPACIE. 23-letni kierowca audi, stracił panowanie nad autem, uderzył w drzewo i dachował. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

29-latek "przeleciał" volkswagenem przez rondo

PODKARPACIE. W wypadku ucierpiały dwie osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. 16 zakażeń na Podkarpaciu [31.08.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia na Podkarpaciu [26.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Tyle samo osób wyzdrowiało. Nie potwierdzono zgonów.

Podkarpacie

Ponad 20 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Nowe dane MZ [25.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 22 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 5 osób. Nie odnotowano zgonów.

Podkarpacie

Jest umowa na dokumentację dla II etapu obwodnicy Sanoka

PODKARPACIE. Dokumentację opracuje firma Sweco Polska.

Podkarpacie

Koronawirus. 15 nowych zakażeń na Podkarpaciu [24.08.2021]

PODKARPACIE. Tyle samo osób wyzdrowiało. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.  

Podkarpacie

Niemowlę pod opieką pijanych rodziców. Matka miała ponad 2 promile, ojciec ponad 3

PODKARPACIE. O losie nietrzeźwych rodziców zdecyduje sąd rodzinny. 

Reklama