Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Most w Wyżnem oraz przepusty w Tarnogórze i Sieniawie do remontu

Dodano: 09.09.2025 r. / Redakcja

Most w miejscowości Wyżne, który zostanie wyremontowany / fot. GDDKiA
Most w miejscowości Wyżne, który zostanie wyremontowany / fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na remont mostu w Wyżnem oraz dwóch przepustów - w Tarnogórze i Sieniawie. Wykonawcy będą mieli 9 miesięcy na realizację inwestycji.

Remontem mostu przez rzekę Gwoźnica w m. Wyżne w ciągu dragi krajowej nr 19 zajmie się MG Infrastruktura. W ramach zadania, wykonawca dokona rozbiórki połowy obiektu a następnie zasadnicze prace remontowe. Wykonane zostaną także wszystkie warstwy bitumiczne nawierzchni na dojazdach i na obiekcie oraz oznakowanie poziome jezdni.

Koszt inwestycji wynosi około 1,5 mln zł.

Z kolei odnowienie przepustów w miejscowości Tarnogóra w ciągu drogi krajowej nr 77 oraz w Sieniawie w ciągu drogi krajowej nr 28 wykona firma Strabag Sp. z o.o. Koszt pierwszego z zadań to 955 tys. zó, natomiast drugiego 544 tys. zł.

Prace remontowe w Sieniawie i Tarnogórze obejmują rozbiórkę części przelotowej i głowicy żelbetowej, wykonanie ławy fundamentowej z prefabrykatami, głowicy wlotowej i płyty zespalającej z izolacją, odtworzenie konstrukcji nawierzchni oraz warstw bitumicznych drogi, a także wykonanie oznakowania poziomego jezdni.

GDDKiA zwraca uwagę, że w miejscu prowadzonych prac mogą występować utrudnienia w ruchu. Kierowcy proszeni są o stosowanie się do oznakowania

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: 215 zakażeń, 23 zgony [29.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

12-latek ranny podczas prac polowych. Interweniował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. 12-letni chłopiec, podczas sadzenia ziemniaków, wsadził dłoń do maszyny rolniczej. Ranne dziecko śmigłowcem LPR zostało zabrane do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 200 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 40 osób [28.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus. Od 1 maja luzowanie obostrzeń

PODKARPACIE/KRAJ. Od soboty rusza proces stopniowego luzowania obostrzeń w całym kraju. Do końca maja otwarte zostaną galerie handlowe, sklepy budowlane, siłownie, restauracje, a uczniowie wrócą do szkół.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: Ponad 150 zakażeń, 35 zgonów [27.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 157 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 379 osób.

Podkarpacie

Podpisano umowy na dokumentację dla obwodnic Przemyśla i Miejsca Piastowego

PODKARPACIE. To kolejne inwestycje, które powstaną w ramach rządowego programu #100obwodnic.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Duży spadek liczby zakażeń. Zmarła 1 osoba [26.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Zderzenie trzech pojazdów w Suchorzowie. 8 osób rannych, w tym 2-letnie dziecko

PODKARPACIE. Tarnobrzescy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło w Suchorzewie w gminie Baranów Sandomierski. W zderzeniu trzech pojazdów ucierpiało 8 osób, w tym 2-letnie dziecko.

Reklama