Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Most w Wyżnem oraz przepusty w Tarnogórze i Sieniawie do remontu

Dodano: 09.09.2025 r. / Redakcja

Most w miejscowości Wyżne, który zostanie wyremontowany / fot. GDDKiA
Most w miejscowości Wyżne, który zostanie wyremontowany / fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na remont mostu w Wyżnem oraz dwóch przepustów - w Tarnogórze i Sieniawie. Wykonawcy będą mieli 9 miesięcy na realizację inwestycji.

Remontem mostu przez rzekę Gwoźnica w m. Wyżne w ciągu dragi krajowej nr 19 zajmie się MG Infrastruktura. W ramach zadania, wykonawca dokona rozbiórki połowy obiektu a następnie zasadnicze prace remontowe. Wykonane zostaną także wszystkie warstwy bitumiczne nawierzchni na dojazdach i na obiekcie oraz oznakowanie poziome jezdni.

Koszt inwestycji wynosi około 1,5 mln zł.

Z kolei odnowienie przepustów w miejscowości Tarnogóra w ciągu drogi krajowej nr 77 oraz w Sieniawie w ciągu drogi krajowej nr 28 wykona firma Strabag Sp. z o.o. Koszt pierwszego z zadań to 955 tys. zó, natomiast drugiego 544 tys. zł.

Prace remontowe w Sieniawie i Tarnogórze obejmują rozbiórkę części przelotowej i głowicy żelbetowej, wykonanie ławy fundamentowej z prefabrykatami, głowicy wlotowej i płyty zespalającej z izolacją, odtworzenie konstrukcji nawierzchni oraz warstw bitumicznych drogi, a także wykonanie oznakowania poziomego jezdni.

GDDKiA zwraca uwagę, że w miejscu prowadzonych prac mogą występować utrudnienia w ruchu. Kierowcy proszeni są o stosowanie się do oznakowania

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Palił marihuanę, mając pod opieką troje dzieci

PODKARPACIE. Tarnobrzescy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który w trakcie sprawowania opieki nad trójką swoich dzieci palił marihuanę. Dzieci w wieku od 2,5 do 14 lat, trafiły pod opiekę matki.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARAPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z silnym wiatrem, który wystąpi na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 200 nowych zakażeń. Zmarło 15 osób [3.02.2021]

PODKARPACIE. 230 zakażeń, 70 wyzdrowień, 15 zgonów w województwie podkarpackim - Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport.

Podkarpacie

IKEA otworzyła kolejny punkt odbioru na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IKEA uruchomiła kolejny punkt odbioru na Podkarpaciu.  Piąte tego typu miejsce w województwie powstało w Mielcu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 152 zakażenia, 10 zgonów [2.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 152 nowe zakażenia na Podkarpaciu. Zmarło kolejne 10 osób, z których 8 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Pijany kierowca opla na A4. Jechał całą szerokością jezdni

PODKARPACIE. Łańcuccy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który jechał autostradą A4 mają ponad 1,5 promila alkoholu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Spadek liczby zakażeń, brak zgonów [1.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 116 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Nie odnotowano żadnych nowych przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Uwaga, będzie ślisko na Podkarpaciu! IMGW wydało ostrzeżenie

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia, dotyczące opadów marznących, jakie spodziewane są w województwie podkarpackim.

Reklama