Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Most w Wyżnem oraz przepusty w Tarnogórze i Sieniawie do remontu

Dodano: 09.09.2025 r. / Redakcja

Most w miejscowości Wyżne, który zostanie wyremontowany / fot. GDDKiA
Most w miejscowości Wyżne, który zostanie wyremontowany / fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na remont mostu w Wyżnem oraz dwóch przepustów - w Tarnogórze i Sieniawie. Wykonawcy będą mieli 9 miesięcy na realizację inwestycji.

Remontem mostu przez rzekę Gwoźnica w m. Wyżne w ciągu dragi krajowej nr 19 zajmie się MG Infrastruktura. W ramach zadania, wykonawca dokona rozbiórki połowy obiektu a następnie zasadnicze prace remontowe. Wykonane zostaną także wszystkie warstwy bitumiczne nawierzchni na dojazdach i na obiekcie oraz oznakowanie poziome jezdni.

Koszt inwestycji wynosi około 1,5 mln zł.

Z kolei odnowienie przepustów w miejscowości Tarnogóra w ciągu drogi krajowej nr 77 oraz w Sieniawie w ciągu drogi krajowej nr 28 wykona firma Strabag Sp. z o.o. Koszt pierwszego z zadań to 955 tys. zó, natomiast drugiego 544 tys. zł.

Prace remontowe w Sieniawie i Tarnogórze obejmują rozbiórkę części przelotowej i głowicy żelbetowej, wykonanie ławy fundamentowej z prefabrykatami, głowicy wlotowej i płyty zespalającej z izolacją, odtworzenie konstrukcji nawierzchni oraz warstw bitumicznych drogi, a także wykonanie oznakowania poziomego jezdni.

GDDKiA zwraca uwagę, że w miejscu prowadzonych prac mogą występować utrudnienia w ruchu. Kierowcy proszeni są o stosowanie się do oznakowania

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Jabłonicy Polskiej. Dwie osoby zginęły na miejscu

PODKARPACIE. Bmw wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Na miejscu wypadku zginęli kierowca i pasażer auta. Dwie pasażerki trafiły do szpitala.

Podkarpacie

Rusza infolinia w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego

Od 24 lipca od godziny 8.00 pod numerem telefonu 22 11 22 111 będzie można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 20 zakażeń, 20 wyzdrowień. Kolejna ofiara śmiertelna [23.07.2020]

PODKARPACIE. W dniu dzisiejszym potwierdzono 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Tyle samo osób wyzdrowiało. W szpitalu w Łańcucie z powodu Covid-19 zmarł starszy mężczyzna.

Podkarpacie

45-letni motocyklista zginął w zderzeniu z kombajnem

Tragiczny wypadek w Łysakowie. 45-letni motocyklista stracił panowanie nad jednośladem i zderzył się z kombajnem. Mężczyzna zmarł.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 21 ozdrowieńców, 17 zakażonych. Aktualne dane [22.07.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim wyzdrowiało kolejne 21 osób. Potwierdzono 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Most w ciągu DK77 w Stalowej Woli do remontu

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na remont mostu w ciągu drogi krajowej nr 77 w Stalowej Woli.

Podkarpacie

Zmiana organizacji ruchu na węźle S19 Sokołów Małopolski

Do końca roku będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu na węźle S19 Sokołów Małopolski.

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejne 19 osób wyzdrowiało, 8 nowych przypadków [21.07.2020]

PODKARPACIE. W najnowszym komunikacie Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował o 8 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Kolejne 19 osób wyzdrowiało.

Reklama