Rzeszów - Niedziela, 13.07.2025
Reklama

Na moście w Rudzie Łańcuckiej wprowadzono ruch wahadłowy

Dodano: /

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. W związku z remontem mostu przez rzekę Trzebośnica w Rudzie Łańcuckiej wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Utrudnienia będą występować do zakończenia remontu, który przewidziany jest na lipiec br.

Trwa remont mostu przez rz. Trzebośnica w miejscowości Ruda Łańcucka w powiecie leżajskim w ciągu drogi krajowej nr 77. Celem prac jest poprawa oraz zwiększenie trwałości konstrukcji mostu.

Most wybudowano w 1904 r. a przebudowano w 2001 r. Całkowita długość obiektu to 34,34 m a szerokość 12,28 m. Obiekt posiada trzy przęsła i konstrukcję sprężoną trójprzęsłową – belki typu Kujan.

Most został przewidziany do remontu ze względu na stan wyposażenia obiektu. W złym stanie technicznym jest bitumiczne przykrycie dylatacyjne na obiekcie jak również nawierzchnia jezdni. Chodniki na dojściach do obiektu uległy zaniżeniu. Niezadowalający jest również stan betonowych kap chodnikowych i umocnienie stożków nasypu. Renowacji i miejscowej naprawy wymagają powierzchnie betonowe przęsła i podpór.

Prace remontowe mają zakończyć się w lipcu br. Do tego czasu na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.


Źródło: GDDKiA
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Czołowe zderzenie ciężarówek w Zarzeczu. Nie żyje 60-latek

PODKARPACIE. 60-letni kierowca samochodu ciężarowego marki kia zmarł w szpitalu, na skutek obrażeń jakie odniósł w zderzeniu z ciężarowym Volvo. Policjanci wyjaśniają przyczyny zdarzenia.

Podkarpacie

Koronawirus. 49 nowych przypadków na Podkarpaciu, 8 w Rzeszowie. Kolejne 12 osób wyzdrowiało [26.08.2020]

PODKARPACIE. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie opublikowała najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Nowy most w Domaradzu gotowy

PODKARPACIE. Firma STRABAG Sp. z o.o. zakończyła budowę nowego mostu w Domaradzu. Koszt inwestycji to ponad 3 mln zł.

Podkarpacie

Od 31 sierpnia zmiany w organizacji ruchu na autostradzie A4

PODKARPACIE. W ostatni dzień wakacji rusza remont nawierzchni na odcinku autostrady A4 pomiędzy węzłem Przemyśl, a węzłem Korczowa. W związku z tym nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

Podkarpacie

Kilkadziesiąt osób poszukiwało 84-letniej kobiety. Znaleziono ją martwą

PODKARPACIE. Poszukiwania zaginionej trwały pięć dni. 

Podkarpacie

Koronawirus nie zwalnia tempa. 59 nowych zakażeń na Podkarpaciu [25.08.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował o 59 nowych osobach zakażonych na Podkarpaciu. To drugi najwyższy wynik dziennej liczby nowych przypadków jaki odnotowano na Podkarpaciu od początku pandemii. 

Podkarpacie

Koronawirus. 21 nowych przypadków na Podkarpaciu. Kolejne 8 osób wyzdrowiało [24.08.2020]

PODKARPACIE. 2120 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim od początku pandemii. Dziś 21 nowych zakażeń, z czego 4 w Rzeszowie. Kolejne 8 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na Śląsku. Zginęło 7 osób z Podkarpacia

W sobotę na Śląsku doszło do zderzenia busa z autokarem. Wszyscy pasażerowie busa zginęli – 9 osób, z czego 7 pochodziło z województwa podkarpackiego. Policjanci pracowali przez całą noc na miejscu zdarzenia.

Reklama