Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Na Podkarpaciu uruchomiono 9 mobilnych punktów pobrań wymazu

Dodano:

fot. NFZ
fot. NFZ
PODKARPACIE. W naszym województwie działa 9 punktów pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Miejsca te przeznaczone są dla osób w kwarantannie. Badanie jest bezpłatne. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.
 
Od poniedziałku, 11 maja w województwie podkarpackim działa 9 punktów pobrań wymazów do wykonania testów na obecność koronawirusa, tzw. drive thru. Osoby przebywające w kwarantannie, będą miały możliwość przeprowadzenia testu (w 12. dobie), bez wychodzenia z samochodu. O badaniach będzie przypominał system SMS w 11 dniu kwarantanny. Poniżej treść takiej wiadomości:

źródło: NFZ
 
„Wykonanie takiego testu jest dobrowolne. Osoba, która chce wykonać taki test musi posiadać prywatny samochód, którym dojedzie do mobilnego punktu pobrań. Sanepid nie przyjedzie do takiej osoby, w celu wykonania testu. Konieczne jest również zabranie dowodu osobistego. Osoba, która będzie chciała wykonać taki test, musi skontaktować się ze swoim sanepidem, aby ten odnotował, że osoba przebywająca na kwarantannie opuściła miejsce odbywania kwarantanny w celu wykonania testu.” – informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.
 
Wszystkie punkty pobrań w naszym województwie znajdują się przy szpitalach, które wykonują badania w różnych godzinach:
 
Reklama
- Szpital Specjalistyczny w Jaśle (9.00-11.00)
- Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu (7:30-9:30)
- Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu (10.00-13.00)
- Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu (10.00-13.30)
- Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, (10.00-12.00)
- Centrum Medyczne w Łańcucie (9:00-11:00)
- Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie (8.00-10.00)
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku (11:00-13:00)
- Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Leżajsku (7:00-9:00)
 
Wynik badań będzie można sprawdzić w Internetowym Koncie Pacjenta. Informację o wyniku przekaże również laboratorium.
 
W przypadku dodatniego wyniku, należy skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępować zgodnie z otrzymanymi zaleceniami albo zgłosić się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym. W przypadku ujemnego wyniku stacja sanitarno-epidemiologiczna powinna zwolnić pacjenta z kwarantanny.
 
Badanie jest bezpłatne dla pacjenta, jego koszt finansuje NFZ. 
 
Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił również całodobową, bezpłatną infolinię dla osób w kwarantannie - 800 190 590.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Obwodnica Sanoka. Jest wniosek o udostępnienie trasy kierowcom

SANOK. Po uzyskaniu pozwolenia, nowa trasa zostanie udostępniona kierowcom.

Podkarpacie

Nerwowe zachowanie kierowcy na widok radiowozu. W trakcie przeszukania znaleziono narkotyki

KOLBUSZOWA. Susz roślinny, biały proszek, tabletki ekstazy oraz akcesoria narkotykowe zabezpieczyli kolbuszowscy policjanci u młodych mieszkańców powiatu mieleckiego.

Podkarpacie

Podkarpackie z najwyższym wzrostem PKB spośród wszystkich województw w kraju

PODKARPACIE. Pod względem wzrostu PKB, Podkarpacie zajęło pierwsze miejsce. Najniższy wzrost wystąpił...

Podkarpacie

Zakończono śledztwo ws. wypadku w Medyni Głogowskiej. Sprawcy grozi 12 lat pozbawienia wolności

PODKARPACIE.  Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Łańcucie.

Podkarpacie

Policyjna akcja „Boże Narodzenie 2019”. 42 osoby nietrzeźwe i 17 wypadków bez ofiar

RZESZÓW, PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci zakończyli tegoroczne działania "Boże Narodzenie 2019".

Podkarpacie

Poszukiwało go kilkadziesiąt osób. Jego ciało odnaleziono w rzece

PODKARPACIE. Policjanci i strażacy prowadzili poszukiwania 63-letniego mieszkańca powiatu ropczycko-sędziszowskiego, który w piątek wyszedł z domu i nie powrócił.

Podkarpacie

Nietypowa interwencja policji. W budynku gospodarczym był wilk

PODKARPACIE. Nietypowe zgłoszenie otrzymali kilka dni temu strzyżowscy policjanci.

Reklama