Rzeszów - Sobota, 14.03.2026
Reklama

Na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe

Dodano: 29.07.2025 r. / Redakcja

PODKARPACIE. W najbliższy piątek, 1 sierpnia w związku z 81. rocznicą godziny „W”, na terenie województwa podkarpackiego uruchomione zostaną syreny alarmowe.

Włączenie syren odbywa się w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania. Jednocześnie ma na celu upamiętnienie 81. rocznicy wybuchu Powstania

Warszawskiego oraz oddanie hołdu jego uczestnikom i ofiarom cywilnym.

Syreny zaczną wyć o godz. 17:00. Będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Karetka z pacjentem nie mogła dojechać na podjazd SOR-u, bo przejazd zablokował inny pojazd

ŁAŃCUT. Postępowanie dotyczy narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Podkarpacie

Groźny wypadek w Lubenii. Dwie osoby ranne

Do groźnego wypadku doszło wczoraj w Lubenii. Kierowca audi A3 stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rzeki. W wypadku ucierpiał on i pasażer.

Podkarpacie

Otwarto nowy blok operacyjny

STALOWA WOLA. Będzie możliwość wykonywania większej liczby zabiegów.

Podkarpacie

Do 5 lat za nieumyślne spowodowanie śmierci. 22-latek wpadł do silosu

PODKARPACIE. Pokrzywdzony zdołał zadzwonić z telefonu komórkowego prosząc go o pomoc. Zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

Spada liczna aptek. 80,5 proc. magistrów farmacji to kobiety

PODKARPACIE. W 2018 roku na Podkarpaciu funkcjonowało 687 aptek ogólnodostępnych oraz 124 punkty apteczne.

Podkarpacie

Kapitan statku na Jeziorze Solińskim pod wpływem alkoholu

62-letni kapitan jednego ze statków pasażerskich pływających po Jeziorze Solińskim został zatrzymany przez Policję. Mężczyzna miał blisko 1,4 promila alkoholu.

Podkarpacie

W czasie festynu zawalił się dach sceny. Trzy osoby przewieziono do szpitala

PRZEMYŚL. W wyniku burzy i silnych powiewów wiatru zawalił się dach sceny muzycznej oraz jeden ze stojący obok namiotów.

Podkarpacie

Otwarto nowy łącznik autostradowy. Inwestycja kosztowała blisko 11 mln zł

DĘBICA. Łącznik połączy autostradę A4 ze starą krajową „czwórką” oraz z drogą wojewódzką Dębica – Mielec.

Reklama