Rzeszów - Czwartek, 01.05.2025
Reklama

Pobili dwóch nastolatków używając gazu pieprzowego i pałki teleskopowej

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
MIELEC. Policjanci zatrzymali sprawców pobicia, tuż po dokonanym przestępstwie. Napastnicy pobili 18 i 19-latka, używając przy tym pałki teleskopowej oraz gazu pieprzowego. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Obaj przyznali się do winy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około północy, na ulicy Kosmonautów w Mielcu. Jak ustalili policjanci, dwie kilkuosobowe grupy osób znajdujących się w samochodach, podczas wyprzedzania gestykulowały do siebie, pokazując sobie wulgarne gesty. Kierowcy zaparkowali swoje pojazdy obok siebie i wtedy doszło do utarczki słownej.

Podczas awantury dwóch mężczyzn z jednego pojazdu, przy użyciu pałki teleskopowej i gazu pieprzowego, pobiło dwóch pasażerów z drugiego pojazdu. W wyniku pobicia jeden z pokrzywdzonych, 19-letni mieszkaniec gminy Padew Narodowa został ranny.
Reklama
Policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie, ustalili kto mógł być sprawcą pobicia. Już po chwili funkcjonariusze posługując się rysopisem napastników, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 20 lat. Podejrzani zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Kolejno po przesłuchaniu świadków policjanci, na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili sprawcom zarzut pobicia. Obaj mężczyźni przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli obszerne wyjaśnienia. W sprawie prowadzone są dalsze czynności. Za pobicie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Przyjechała po piwo na stację paliw. Była tak pijana, że miała problem z wyjazdem

PODKARPACIE. 3,5 promila wydmuchała 51-letnia kobieta, która przyjechała na stację benzynową po piwo, a gdy chciała odjechać, nie była w stanie wrzucić biegu. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Alert IMGW. W czwartek burze i silne opady deszczu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, w związku z burzami jakie spodziewane są w czwartek na Podkarpaciu.

Podkarpacie

„Bieszczadzka ciuchcia” i "Pogórzanin" rozpoczynają sezon turystyczny

PODKARPACIE. W długi weekend majowy Bieszczadzka Kolejka Leśna ponownie wyruszy na tory rozpoczynając nowy sezon turystyczny. Kursy realizowane będą do końca października.

Podkarpacie

Alert IMGW dla Podkarpacia. W piątek burze, grad i trąby powietrzne

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są w piątek, 18 kwietnia na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Mosty w Domaradzu i Jurowcach do przebudowy. Będą utrudnienia dla kierowców

PODKARPACIE. Do końca 2025 roku na Podkarpaciu powstaną dwa kolejne mosty - w Domaradzu oraz w Jurowcach. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Podkarpacie

Nowy odcinek drogi krajowej nr 9 na Podkarpaciu. Podpisano umowę

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z firmą Promost Consulting na prace przygotowawcze dla nowego przebiegu drogi krajowej nr 9, od obwodnicy Nowej Dęby (m. Komorów) do obwodnicy Kolbuszowej....

Reklama