Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

Na przejściach granicznych z Ukrainą, Rosją i Białorusią wprowadzono kontrole sanitarne

Dodano:

fot. BOSG
fot. BOSG
Na przejściach granicznych z Ukrainą, Rosją i Białorusią wprowadzono kontrole sanitarne kontrolowane są wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski.

Kontroli sanitarnej podlegają wszystkie osoby i pojazdyna drogowych przejściach granicznych a także podróżni w pociągach. Służby medyczne dokonują pomiaru temperatury, a funkcjonariusze Straży Granicznej pobierają karty lokalizacyjne.

W przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności prowadzone będą przez służby sanitarne zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora sanitarnego.

W Barwinku w ciągu DK19 na granicy Polski i Republiki Słowackiej, gdzie prowadzone są czynności kontrolne, wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Zawężono przekrój jezdni do jednego pasa, z jednoczesnym ograniczeniem prędkości przejazdu przez ten odcinek. Na miejsce delegowane zostały niezbędne służby publiczne. Kontrole obejmą przede wszystkim transport autobusowy i autokarowy. Będą prowadzone tak, by nie zakłócać płynności ruchu na granicy. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wystartowało letnie połączenie lotnicze z Rzeszowa do Szczecina

RZESZÓW. Rejsy będą się odbywały 2 razy w tygodniu.

Podkarpacie

Koronawirus. Więcej wyzdrowień, niż zakażeń na Podkarpaciu [17.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dziś 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Kolejne 20 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Burze i silny deszcz na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Koronawirus. 9 nowych przypadków na Podkarpaciu, 6 osób wyzdrowiało [15.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 9 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 6 osób wyzdrowiało. Liczba zakażonych na Podkarpaciu wzrosła do 979 osób.
 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 12 osób zachorowało, 15 wyzdrowiało

PODKARPACIE. 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano dziś w województwie podkarpackim. Kolejne 15 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Dzieci rodzin poszkodowanych przesz powódź pojadą na kolonię

PODKARPACIE. 36 dzieci z rodzin poszkodowanych wskutek ostatniej powodzi z terenu województwa podkarpackiego wyjedzie na kolonię do Wisły (woj. śląskie).

Podkarpacie

Kolejne odcinki Via Carpatia na Podkarpaciu w realizacji

PODKARPACIE. Jest umowa na budowę S19 Rzeszów Południe – Babica. Rozpoczęto również budowę odcinka S19 Kamień - Sokołów Małopolski Północ.

Podkarpacie

Koronawirus. 62 nowe zakażenia na Podkarpaciu. 12 osób wyzdrowiało

PODKARPACIE. Dziś zanotowano rekordową liczbę dziennych zakażeń na Podkarpaciu.

Reklama