Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano zabójcę dwóch osób

Dodano:

fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
PODKARPACIE. 18 listopada na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA) za zabójstwo. Od chwili popełnienia przez niego przestępstwa do momentu zatrzymania upłynęło zaledwie kilkanaście godzin.

Mężczyzna podróżował autokarem kursowym relacji Praga – Kijów. Autokar stawił się do odprawy granicznej na wyjazd z Polski na przejściu granicznym w Korczowej.

Podczas kontroli podróżnych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 32-letni obywatel Ukrainy jest w zainteresowaniu czeskich śledczych. Z informacji zawartych w międzynarodowych bazach poszukiwawczych wynikało, że jest ścigany za zabójstwo dwóch osób dokonane zaledwie dzień wcześniej (17 listopada).
Reklama
W stosunku do Ukraińca zachodziła uzasadniona obawa, że mężczyzna może być niebezpieczny i uzbrojony. W czasie zatrzymania przez Straż graniczną mężczyzna był zaskoczony i nie stawiał żadnego oporu. Aktualnie pozostaje w dyspozycji przemyskiej prokuratury i oczekuje na rozpoczęcie procedury ekstradycyjnej.

Europejski Nakaz Aresztowania stosuje się od 2004 r. Wydawany jest przez organy sądowe jednego z państw członkowskich i jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej. Od początku 2019 roku podkarpaccy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali już ponad 250 osób poszukiwanych przez polskie służby oraz wymiar sprawiedliwości innych europejskich krajów.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Rusza infolinia w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego

Od 24 lipca od godziny 8.00 pod numerem telefonu 22 11 22 111 będzie można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 20 zakażeń, 20 wyzdrowień. Kolejna ofiara śmiertelna [23.07.2020]

PODKARPACIE. W dniu dzisiejszym potwierdzono 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Tyle samo osób wyzdrowiało. W szpitalu w Łańcucie z powodu Covid-19 zmarł starszy mężczyzna.

Podkarpacie

45-letni motocyklista zginął w zderzeniu z kombajnem

Tragiczny wypadek w Łysakowie. 45-letni motocyklista stracił panowanie nad jednośladem i zderzył się z kombajnem. Mężczyzna zmarł.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 21 ozdrowieńców, 17 zakażonych. Aktualne dane [22.07.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim wyzdrowiało kolejne 21 osób. Potwierdzono 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Most w ciągu DK77 w Stalowej Woli do remontu

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na remont mostu w ciągu drogi krajowej nr 77 w Stalowej Woli.

Podkarpacie

Zmiana organizacji ruchu na węźle S19 Sokołów Małopolski

Do końca roku będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu na węźle S19 Sokołów Małopolski.

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejne 19 osób wyzdrowiało, 8 nowych przypadków [21.07.2020]

PODKARPACIE. W najnowszym komunikacie Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował o 8 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Kolejne 19 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Utrudnienia na odcinku DW985. Tir wpadł do rowu

PODKARPACIE. W Dymitrowie Dużym na drodze wojewódzkiej nr 985 tir wpadł do rowu. Na miejscu pracują policjanci. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Reklama