Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Najpierw zadał kilka ciosów nożem w plecy, na koniec pozostawił go z wbitym ostrzem

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
DĘBICA. Prokuratura Rejonowa w Dębicy prowadzi postępowanie przeciwko Norbertowi O., 25-letniemu mieszkańcowi Dębicy, któremu zarzuca się spowodowanie u 26-letniego mieszkańca powiatu dębickiego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez kilkukrotne zadanie nożem ciosów w plecy.

W dniu 11 stycznia 2019 r., ok. godz. 22:20 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy zostali powiadomieni o bójce dwóch mężczyzn, która miała mieć miejsce w Dębicy, w rejonie skrzyżowania ulic Rzeszowskiej i Robotniczej.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze Policji zastali leżącego, zakrwawionego mężczyznę oraz kilka osób, które udzielały pomocy pokrzywdzonemu. Leżący mężczyzna posiadał na plecach kilka ran kłutych oraz wbity w środkową część pleców nóż.

Z dokonanych w trakcie śledztwa ustaleń wynika, że sprawca wspólnie z pokrzywdzonym spożywał alkohol w domu i doszło między nimi do kłótni, ponieważ pokrzywdzony przebywający ponadto z kolegą nie chciał opuścić lokalu, w którym obecni byli także żona Noberta O., dwójka ich małoletnich dzieci oraz brat żony Norberta O..

Norbert O. starał się wyprosić pokrzywdzonego i jego kolegę za drzwi i w tym celu wyszedł z nimi na zewnątrz. Zachowanie pokrzywdzonego, pomimo początkowego jego sprzeciwu, wskazywało, że zastosuje się do życzenia gospodarza domu, jednakże po chwili Norbert O. spostrzegł, że wraca on w jego kierunku z metalowym prętem. Wówczas z kuchni zabrał nóż, którym w trakcie awantury na chodniku zadał pokrzywdzonemu kilka ciosów, a następnie wbił mu nóż w plecy.
Reklama
Norbert O. został przebadany na zawartość alkoholu. Wynik badania wykazał, iż działał  w stanie nietrzeźwości posiadając 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że zanim użył noża, został uderzony prętem w głowę. Zachowanie pokrzywdzonego go rozwścieczyło. Wpadł w szał, nie panował nad tym co robi i zadawał uderzenia na oślep. Zapewnił, iż jego zamiarem nie było pozbawienie życia pokrzywdzonego, a złapał za nóż z uwagi na obawę o bezpieczeństwo żony oraz jego dzieci przed pokrzywdzonym, który mógłby wtargnąć do ich domu.

Na wniosek prokuratora postanowieniem Sądu Rejonowego w Dębicy z dnia 14 stycznia 2019 r. został zastosowany wobec Norberta O. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Norbert O. był już karany m.in. za rozbój oraz pobicie. Za zarzucamy czyn podejrzanemu grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Coraz śmielej oddajemy krew. Wzrasta liczba krwiodawców na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Na Podkarpaciu wzrosła liczba zarówno krwiodawców, jak i donacji.

Podkarpacie

Kłusownicy z Nowej Dęby polowali na bobry. Później przerabiali je na wędliny

NOWA DĘBA. Śmiercionośne pułapki zastawiał 55–latek. Pomagało mu m.in. dwóch żołnierzy.

Podkarpacie

Po kontrolach, ZUS cofnął 199 osobom z Podkarpacia zasiłki chorobowe

PODKARPACIE. Łącznie na Podkarpaciu zakwestionowano wypłaty zasiłków na prawie 400 tys. zł.

Podkarpacie

Potrącenie dwóch pieszych na pasach. Życia 65-latki nie udało się uratować

USTRZYKI DOLNE. Do zdarzenia z udziałem pieszych doszło wczoraj.

Podkarpacie

Pięć powiatów na Podkarpaciu z ostrzeżeniem przed opadami śniegu

PODKARPACIE. Opady śniegu mogą wystąpić w powiecie bieszczadzkim, jasielskim, krośnieńskim, leskim i sanockim.

Podkarpacie

Podkarpackie Pełne Zachwytów. Startuje kampania promująca podkarpacką turystykę

PODKARPACIE. Celem działań promocyjnych jest ukazanie Podkarpacia jako idealnej i niestandardowej destynacji do wypoczynku z rodziną

Podkarpacie

Cztery osoby straciły życie w wypadkach drogowych podczas majówki. Znamy policyjne statystyki

PODKARPACIE. Podczas  akcji "Majowy Weekend 2019" najwięcej nietrzeźwych kierowców zatrzymano 3 maja.

Podkarpacie

Drugi stopień zagrożenia na Podkarpaciu. Powodem są intensywne opady deszczu

PODKARPACIE. Drugi stopień zagrożenia obowiązuje od godz. 20:00 dnia 29.04.2019 do godz. 20:00 dnia 30.04.2019.

Reklama