Rzeszów - Środa, 25.03.2026
Reklama

Najwięcej bezrobotnych na Podkarpaciu to ludzie młodzi

Dodano: 01.02.2023 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. 40,3 procent bezrobotnych na Podkarpaciu to ludzie młodzi, w wieku od 18 do 34 lat – wynika z danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie. Największą grupę stanowią osoby z wykształceniem zasadniczym zawodowym.
 
Urząd Statystyczny w Rzeszowie opublikował dane dotyczące bezrobocia w województwie podkarpackim wg stanu na koniec listopada 2022 r. W urzędach pracy zarejestrowanych było ogółem 68 tys. bezrobotnych. Jak wynika z danych US, największą grupę wiekową wśród bezrobotnych stanowili ludzie młodzi – 9,2 tys. w wieku 18-24 lata oraz 18,3 tys. w wieku w wieku 25 – 34 lata. Tym samym młodzi bezrobotni stanowili 40,3 procent wszystkich bezrobotnych. Osób pozostających bez pracy w wieku 35-44 lata było 17 tys., 45-54 lata – 13 tys., a 55 i więcej lat – 10 tys.
 
Reklama
Pod względem wykształcenia najwięcej było bezrobotnych z wykształceniem zasadniczym zawodowym – 18,7 tys. Blisko dwie trzecie wszystkich bezrobotnych stanowiły osoby mieszkające na wsi.
 
W ciągu roku ogólna liczba zarejestrowanych bezrobotnych w województwie podkarpackim zmniejszyła się. Porównując dane z końca listopada 2022 z danymi z analogicznego miesiąca 2021 roku, osób pozostających bez pracy było o 8,7 tys. mniej. Trend ten dotyczy wszystkich grup wiekowych oraz wszystkich poziomów wykształcenia. O 5,1 tys osób zmniejszyła się liczba bezrobotnych na wsi.
 
Spośród 68 tys. zarejestrowanych bezrobotnych na Podkarpaciu, 4,4 tys. to osoby z niepełnosprawnością.

 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Trzcianie. Nie żyje 44-latek przysypany ziemią

​PODKARPACIE. 44-letni mężczyzna podczas prac ziemnych został przysypany ziemią. Pomimo pomocy medycznej, życia mężczyzna nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ludność Podkarpacia w I półroczu 2023 roku. Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa

PODKARPACIE / RZESZÓW. Urząd Statystyczny w Rzeszowie opublikował najnowsze dane dotyczące liczby ludności Podkarpacia i Rzeszowa. Statystyki dotyczą I półroczna 2023 roku.

Podkarpacie

Tragedia w Humniskach. Nie żyje 11-letni chłopiec, jego rówieśnik trafił do szpitala

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj przed godz. 13:50 w miejscowości Humniska w powiecie brzozowskim. 78-letnia kobieta kierująca oplem, potrąciła dwóch 11-latków. Jeden z nich trafił do szpitala, życia drugiego nie udało...

Podkarpacie

71-latka oszukana metodą "na córkę". Straciła dorobek swojego życia

PODKARPACIE. 71-letnia mieszkanka powiatu strzyżowskiego, uwierzyła oszustce podającej się za jej córkę i straciła około 82 tys. zł.

Podkarpacie

Nisko: Dwóch mężczyzn śmiertelnie porażonych prądem

PODKARPACIE. Dwaj mężczyźni, podczas podcinania wierzchołków drzew w pobliżu linii wysokiego napięcia, zostali śmiertelnie porażeni prądem.

Podkarpacie

Zderzenie dwóch ciężarówek na DK28 w Trzcinicy. Kierowca zasnął za kierownicą

PODKARPACIE. W miejscowości Trzcinica w powiecie jasielskim zderzyły się dwa samochody ciężarowe. W wypadku ucierpiała jedna osoba. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu, które mogą potrwać do godz. 11:00.

Podkarpacie

Wszedł wprost pod nadjeżdżający samochód, zginął na miejscu

PODKARPACIE. 81-mieszkaniec gminy Laszki, prowadząc rower poboczem, wszedł wprost pod nadjeżdżającego volkswagena. Mężczyzna zginął na miejscu.

Podkarpacie

Tymczasowe kontrole na granicy polsko-słowackiej

PODKARPACIE. O północy tymczasowo przywrócono kontrole graniczne na granicy polsko - słowackiej. Kontrole prowadzone są na kierunku wjazdowym do Polski. Granice można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach.

Reklama