Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Nie tylko Rzeszów chce się powiększać. Znamy wyniki konsultacji społecznych w Głogowie Młp.

Dodano: 20.03.2019 r.

fot. Gmina Głogów Małopolski
fot. Gmina Głogów Małopolski
SĘDZISZÓW MŁP. Zakończyły się konsultacje społeczne na temat włączenia do Głogowa Małopolskiego pięciu sołectw z terenu gminy. Konsultacje z mieszkańcami odbyły się podczas zebrań wiejskich. Na pytania mieszkańców w sprawie zmiany granic, odpowiadał burmistrz i kierownicy referatów.

Za włączeniem pięciu sołectw do miasta Głogowa Młp. opowiedzieli się mieszkańcy obu osiedli Centrum i Niwa, a także mieszkańcy wsi: Rogoźnica, Wola Cicha i Zabajka. Mieszkańcy Lipia i Rudnej Małej byli przeciw włączeniu ich sołectw do miasta Głogowa Młp.

Wyniki konsultacji wraz z uchwałą Rady Miejskiej zostaną przekazane do wojewody podkarpackiej celem wydania opinii w sprawie, a następnie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które przygotuje projekt rozporządzenia. Ostateczną decyzję w sprawie zmiany granic podejmie Rada Ministrów.
Reklama
Celem włączenia sołectw do miasta Głogowa Młp. jest przygotowanie się do nowej perspektywy Unii Europejskiej 2021-2027, w której pojawią się programy dedykowane dla małych i średnich miast. Powiększenie Głogowa Młp. daje więc możliwość na rozpoczęcie procesu przygotowania i planowania inwestycji w perspektywie najbliższych 10 lat, a w przyszłości na skorzystanie ze środków finansowych na dalszy rozwój ośrodka miejskiego.

Burmistrz zapowiedział, iż sołectwa które staną się osiedlami miasta, od przyszłego roku otrzymają po 100 tys. zł. na realizację programów wybranych przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego, a także opracowane zostaną miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego na obszarze nowych osiedli.
 
 

Źródło: Gmina Głogów Małopolski
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

4-latek połknął baterię. Policjanci eskortowali go do szpitala

PODKARPACIE. Strzyżowscy policjanci eskortowali samochód przewożący 4-latka, który połknął baterię. Dzięki pomocy mundurowych, chłopczyk szybko otrzymał pomoc lekarską.

Podkarpacie

Kolejne inwestycje kolejowe na Podkarpaciu

PODKARPACIE. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy na realizacje kolejnych inwestycji w województwie podkarpackim w ramach rządowego programu przystankowego. Ich wartość to ponad 12,5 mln zł.

Podkarpacie

Silny wiatr na Podkarpaciu. Blisko 500 interwencji strażaków

PODKARPACIE. W ciągu czterech dni podkarpaccy strażacy podjęli blisko pół tysiąca interwencji przy usuwaniu skutków silnie wiejącego wiatru w regionie. Na szczęście nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 300 zakażeń, 7 zgonów [22.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia, województwo podkarpackie po raz kolejny znalazło się na ostatniej pozycji pod względem liczby nowych zakażeń w kraju.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 150 zakażeń, brak zgonów [21.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia, województwo podkarpackie znalazło się na ostatniej pozycji pod względem liczby nowych zakażeń w kraju. 

Podkarpacie

56-letni mężczyzna przygnieciony przez ciągnik. Zmarł w szpitalu

PODKARPACIE. Policjanci z Kolbuszowej wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Przedborzu. 56-mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik. Poszkodowany zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 400 zakażeń, 33 zgony [18.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 444 zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu, w tym 56 ponownych zakażeń.

Podkarpacie

Ponad 100 interwencji podkarpackich strażaków. "Na szczęście nikt nie został ranny"

PODKARPACKIE. 104 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków silnego wiatru jaki od wczoraj wieje w naszym regionie.

Reklama