Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Nie żyje gitarzysta mieleckiego zespołu Mr. Pollack

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. W wieku 53 lat zmarł wirtuoz gitary – Jacek Polak, gitarzysta mieleckiego zespołu Mr. Pollack, określany mianem „Paganini gitary”.

Zespół Mr. Pollack został założony przez braci Jacka i Grzegorza Polaków w 1989 roku.

Zespół koncertował na całym świecie, m.in. w USA, Kanadzie i w Chinach. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za "Nową nadzieję gitary" w plebiscycie magazyny "Gitara i Bas", a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą "Największy nieodkryty talent gitarowy".

Bracia Polakowie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, w tym m.in. z Jackiem Królikowskim i Grzegorzem Skawińskim. Mają na koncie kilka płyt.

Mr. Pollack wielokrotnie występował w Rzeszowie, m.in. na Rzeszowskich Juwenaliach w 2015 roku, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2019 roku czy w lokalnych klubach i pubach.

Jacek Polak urodził się 23 marca 1967 w Mielcu. Zmarł w mieleckim szpitalu 9 listopada br. Był zakażony koronawirusem.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W święta więcej patroli policji na podkarpackich drogach

PODKARPACIE. W sobotę podkarpaccy policjanci rozpoczną działania pod kryptonimem „Boże Narodzenie”. Ich głównym celem będzie czuwanie nad bezpieczeństwem podróżujących. 

Podkarpacie

30-latek postrzelony podczas polowania. Do szpitala zabrał go śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. 30-letni myśliwy został postrzelony w nogę przez swojego kolegę podczas polowania. Poszkodowany z obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Podkarpacie

Silny wiatr przewrócił autobus. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Autobus kursowy z 11 osobami na pokładzie, w wyniku silnego podmuchu wiatru, został zepchnięty z jezdni do przydrożnego rowu. Ranna została jedna osoba.
 

Podkarpacie

Kolejny krok w kierunku budowy S19 Babica - Jawornik

​PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrada złożyła do Wojewody Podkarpackiego wniosek o wydanie ZRID.

Podkarpacie

Pijana matka wiozła autem 3-letnie dziecko

PODKARPACIE. Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała 22-letnia mieszkanka Tarnobrzega, która przewoziła samochodem swoją 3-letnią córką. Zatrzymał ją inny kierowca. O dalszym losie kobiety zdecyduje sąd.

Podkarpacie

Kolejny transport części maszyny TBM na plac budowy w Babicy [TRASA I UTRUDNIENIA]

PODKARPACIE. Transport bezpiecznie przejechał przez woj. lubelskie i dotarł dziś nad ranem na MOP Bukowa w ciągu drogi ekspresowej S19

Podkarpacie

Podejrzenie zatrucia czadem w Makowisku. 9-osobowa rodzina w szpitalu

​PODKARPACIE.  Źródłem tlenku węgla najprawdopodobniej był piecyk gazowy służący do podgrzewania wody, znajdujący się w łazience.

Podkarpacie

Wręczono statuetki Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" oraz Programu "Smaczne bo Podkarpackie"

RZESZÓW. 14 grudnia w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa wręczono nagrody i wyróżnienia w najważniejszych podkarpackich nagrodach biznesowych.

Reklama