Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie A4. 87-latek z Rzeszowa jechał pod prąd

Dodano: /

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

PODKARPACIE. Nieco zamiesznia narobił 87-letni kierowca z Rzeszowa. Mężczyzna jechał peugeotem pod prąd na podkarpackim odcinku A4. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Senior stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj, po godz. 4:00, na autostradzie A4, w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Kierujący osobowym peugeotem, w kolorze ciemnym, jechał z Rzeszowa w kierunku Tarnowa pod prąd. Co najmniej kilku innych kierowców zgłosiło ten fakt na policję.

Na miejsce skierowano dwa patrole z ropczyckiej komendy. Na wysokości miejscowości Czarna Sędziszowska, policjanci zatrzymali opisany w zgłoszeniu pojazd. Kierujący nim mężczyzna – 87-letni mieszkaniec Rzeszowa - jechał pasem zieleni pod prąd. 87-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że jedzie do domu i nie popełnia żadnego wykroczenia, ponieważ, nie porusza się po jezdni, tylko po pasie zieleni.

Starszy mieszkaniec Rzeszowa za swoją niebezpieczną jazdę stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zmiana organizacji ruchu przy obwodnicy Sanoka

SANOK. Zmiany w organizacji ruchu potrwają ok. 1 miesiąca.

Podkarpacie

75 rocznica utworzenia Muzeum–Zamku w Łańcucie

ŁAŃCUT. W trakcie uroczystości dyrektor Muzeum-Zamku w Łańcucie otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Glori Artis".

Podkarpacie

Jarosławska grupa „Speed” nie próżnuje. W samym październiku przyznali 228 mandatów

JAROSŁAW. Jarosławscy policjanci wchodzący w skład grupy „Speed” pełnią służbę na terenie całego powiatu.

Podkarpacie

Już 201 przypadków zatrucia pokarmowego w Sanoku

SANOK. W sanockim szpitalu notuje się coraz więcej przypadków zarażeń pałeczkami salmonelli. 

Podkarpacie

Pobił i podpalił kobietę. Powód: 35-latka miała mu ukraść pieniądze

MIELEC. Dzień wcześniej kobieta spożywając alkohol z 29-latkiem, miała mu ukraść pieniądze.

Podkarpacie

Otwarto w pełni skomputeryzowaną bibliotekę. Inwestycja kosztowała blisko 23 mln zł

MIELEC. Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski i reprezentujący marszałka Wojciech Magnowski dokonali symbolicznego otwarcia nowoczesnej biblioteki w Mielcu.

Reklama