Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Niewybuch w jednym z bieszczadzkich lasów

Dodano: /

fot. KPP w Ustrzykach Dolnych
fot. KPP w Ustrzykach Dolnych

PODKARPACIE. Mieszkaniec miejscowości Ropienka w powiecie bieszczadzkim natrafił w lesie na granat moździerzowy pochodzący z okresu II wojny światowej. Rzeszowscy saperzy zabezpieczyli niewybuch.

W poniedziałek policjanci z komendy w Ustrzykach Dolnych otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców Ropienki, że z ziemi w lesie wystaje przedmiot przypominający pocisk. Na miejsce skierowano policyjny patrol. Następnie poinformowano saperów z 21 Batalionu Rozminowania w Rzeszowie, którzy po przybyciu i sprawdzeniu terenu zabezpieczyli granat moździerzowy pochodzący z okresu II wojny światowej.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, ani ich przenosić. Po ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce ich odkrycia, w miarę możliwości, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.



Źródło: KPP w Ustrzykach Dolnych
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Otwarto obwodnicę Sanoka

SANOK. 31 stycznia br. nastąpiło oficjalne otwarcie obwodnicy Sanoka. 

Podkarpacie

Jolanta Sawicka nowym wicewojewodą podkarpackim

PODKARPACIE. Jolanta Sawicka z dniem 31 stycznia objęła funkcję wicewojewody podkarpackiego.

Podkarpacie

Otwarto obwodnicę Lubaczowa. W piątek oddadzą do użytku obwodnicę Sanoka

W zeszłym tygodniu oficjalnie otwarto obwodnicę Lubaczowa, a już jutro do użytku kierowców oddana zostanie obwodnica Sanoka.

Podkarpacie

16-latkowi petarda wybuchła w dłoni. Chłopak trafił do szpitala

PRZEMYŚL. Z niegroźnymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Podkarpacie

Wyremontują drogę na odcinku Sanok-Zagórz. Przetarg wygrała firma z Rzeszowa

SANOK, RZESZÓW. Inwestycja ma zostać wykonana w terminie 32 miesięcy od daty oficjalnego podpisania umowy na realizacje.

Podkarpacie

Zderzenie samochodu osobowego z tirem. Nie żyje 17-latka

PODKARPACIE. Wczoraj po godz. 19, w Kopkach na drodze krajowej nr 77 doszło do tragicznego wypadku.

Podkarpacie

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszą. Mężczyzna odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy

PODKARPACIE. 43-letni kierowca fiata wsiadł do pojazdu mając 3 promile alkoholu.

Podkarpacie

Miał być przesłuchiwany przez policje. Był pijany i na komendę dotarł własnym samochodem

LESKO. Mężczyzna miał być przesłuchany. Policjanci, którzy brali udział w czynnościach, wyczuli od niego alkohol.

Reklama