Rzeszów - Piątek, 11.07.2025
Reklama

Nowa atrakcja w Solinie. Zjeżdżalnia grawitacyjna „Bieszczadzka Furia” [zdjęcia, film]

Dodano: /

fot. PKL
fot. PKL

Zjeżdżalnia grawitacyjna „Bieszczadzka Furia” to nowa atrakcja w ośrodku Grupy PKL w Solinie, udostępniona turystom na początku lipca. Jej oficjalne otwarcie odbędzie się w najbliższą sobotę.

„Zjeżdżalnia grawitacyjna to nie tylko emocje i prędkość, ale również opowieść o pradawnych mocach. Stworzona przez Czady i Eskulapa, wiedzie krętą trasą ukrytą na zboczu Góry Jawor. Trzy żywioły, magiczna sceneria i duch wolności czekają, by wciągnąć każdego w wir bieszczadzkiej legendy, którą poznacie w parku rozrywki Tajemnicza Solina” – czytamy w komunikacie biura prasowego PKL.

Bieszczadzka Furia to połączenie prędkości, zapierających dech w piersiach krajobrazów i regionalnej legendy. Nowa atrakcja mierzy ponad 580 metrów i prowadzi malowniczą trasą zboczem Góry Jawor z widokiem na Jezioro Solińskie. Mogą z niej korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci już od 3. roku życia.

Bolidy, którymi poruszają się turyści, zostały zainspirowane trzema żywiołami: Ogniem, Wichrem i Burzą. Każdy zjazd to nie tylko dawka adrenaliny, ale także niezwykła podróż do świata bieszczadzkich legend, które można odkrywać w parku rozrywki Tajemnicza Solina – Bieszczadzka Furia stanowi integralną część tej opowieści.

Minimalna prędkość pojazdów wynosi od 1 do 3 m/s w zależności od nachylenia trasy, co zapewnia płynność jazdy. Maksymalna prędkość to 40 km/h – jej przekroczeniu zapobiega automatyczny ogranicznik.

Bolidy wyposażone są w tzw. elektrozamki, które blokują możliwość ich odpięcia zarówno podczas zjazdu, jak i wjazdu, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. Pojazdy są przestronne i designerskie, komfortowo mieszczą dwie osoby. Każdy posiada oświetlenie z przodu i z tyłu, dzięki czemu jest dobrze widoczny, a przy tym efektownie się prezentuje.

Reklama

Podczas zjazdu pasażer nie musi ręcznie hamować pojazdu – w solińskiej zjeżdżalni wszystko działa automatycznie, na zasadzie tzw. prądów wirowych, co eliminuje tarcie i zużycie, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo, nawet w deszczu. Dodatkowo każdy bolid wyposażony jest w automatyczny system wspomagania jazdy, a dzięki czujnikom i antenkom pasażerowie mogą komunikować się ze sobą na trasie. System utrzymuje bezpieczny dystans od poprzedzającego pojazdu, dostosowując go do prędkości, dzięki czemu nie ma ryzyka kolizji i można w pełni cieszyć się przygodą.

Wielkie otwarcie Bieszczadzkiej Furii z Jankesem

Choć nowa atrakcja PKL w Solinie jest już dostępna dla turystów, jej oficjalne otwarcie zaplanowano na sobotę, 12 lipca. Wydarzenie poprowadzi Jankes, popularny prezenter Radia Eska. W programie przewidziano m.in. animacje dla dzieci, malowanie twarzy, konkursy i wiele innych atrakcji.

***
Ośrodek Grupy PKL w Solinie to jedna z największych i najważniejszych atrakcji turystycznych Podkarpacia, czynna przez cały rok. Na odwiedzających czeka tu nie tylko niezwykła podróż gondolami nad monumentalną zaporą i podziwianie panoramy z wieży widokowej, ale także możliwość odkrywania tajemnic Bieszczad w parku rodzinnej rozrywki Tajemnicza Solina.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podczas kontroli osobistej przy pijanym mężczyźnie znaleziono marihuanę i biały proszek

NISKO. Zatrzymany 30-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie. 

Podkarpacie

Dwójka mężczyzn udaremniła dalszą jazdę pijanemu 30-latkowi

RZESZÓW. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 30-latkowi grozi nawet 2 lata więzienia.

Podkarpacie

18-latek zatrzymał pijanego kierowcę

PODKARPACIE. Pijany kierowca dostał czteroletni zakaz prowadzenia wszelkim pojazdów mechanicznych.

Podkarpacie

20-latek stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna został przewieziony do szpitala

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15, na drodze powiatowej w Kupnie. 

Podkarpacie

Pod 44-letnim wędkarzem załamał się lód

PODKARPACIE. Do niebezpiecznego zajścia doszło w piątek na basenie poeksploatacyjnym żwirowni w Czarnej Sędziszowskiej.

Podkarpacie

W Jaśle szkolą winiarzy. Jak dużym zainteresowaniem cieszy się ten zawód?

JASŁO. Kurs obejmuje łącznie 320 godzin wykładów, podzielonych na 20 zjazdów weekendowych.

Reklama