Rzeszów - Sobota, 25.10.2025
Reklama

Nowa droga z Przemyśla w Bieszczady. Jest umowa na dokumentację projektową

Dodano: 21.02.2025 r. / Redakcja

fot. Sebastian Stankiewicz  Biuro prasowe UMWP
fot. Sebastian Stankiewicz Biuro prasowe UMWP

PODKARPACIE. Podpisano umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy ponad 6-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej łączącego Hermanowice z Aksmanicami. Jest to pierwszy etap przedsięwzięcia uwzględnionego w wykonanym w 2022 roku "Studium Techniczno-Ekonomicznym – Połączenie Przemyśla z Bieszczadami".

Dokumentacja projektowa obejmie m.in. koncepcję inwestycji, projekty budowlane oraz decyzje formalno-prawne niezbędne do realizacji. Dokumentację przygotuje biuro projektowe "Attila". Wartość zadania to ponad 1,7 mln zł. Środki na jego realizację pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Droga będzie miała parametry klasy Z i szerokość 7 metrów. Początek nowego odcinka umiejscowiony będzie na drodze wojewódzkiej nr 885, na granicy miejscowości Hermanowice i Malhowice. Dalej trasa przebiegać będzie przez tereny rolne, przecinając dwie drogi powiatowe, aż do Aksmanic.

Projekt zakłada równię budowę m.in. ścieżek dla pieszych i rowerów, zatok przystankowych, zjazdów oraz oświetlenia.

Reklama

Dokumentacja projektowa wraz z decyzją ZRID ma zostać ukończona do IV kwartału 2026 roku. Po jej zakończeniu będzie można rozpocząć proces budowy.

„Bieszczady to obszar, który zasługuje na coraz lepsze połączenia drogowe. Dzisiejsze podpisanie umowy traktuję jako pierwszy krok do realizacji szeregu inicjatyw łączących Bieszczady z różnymi częściami województwa. W niedalekiej przyszłości, oprócz nowych dróg, powstaną także ścieżki rowerowe” – podkreślił wicemarszałek Pilch podczas podpisania umowy.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Empik otworzył nowy salon na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W Sędziszowie Małopolskim otwarto pierwszy w mieście salon Empik. Na pierwszych klientów czekają atrakcyjne promocje – m.in. 50% rabat na drugi produkt.

Podkarpacie

Na moście w Rudzie Łańcuckiej wprowadzono ruch wahadłowy

PODKARPACIE. W związku z remontem mostu przez rzekę Trzebośnica w Rudzie Łańcuckiej wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Utrudnienia będą występować do zakończenia remontu, który przewidziany jest na lipiec br.

Podkarpacie

Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie A4. 87-latek z Rzeszowa jechał pod prąd

PODKARPACIE. Nieco zamiesznia narobił 87-letni kierowca z Rzeszowa. Mężczyzna jechał peugeotem pod prąd na podkarpackim odcinku A4. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Senior stracił prawo jazdy, a o jego dalszym...

Podkarpacie

Dachowanie na A4 w Mirocinie. Kierowca dacii w poważnym stanie trafił do szpitala

PODKARPACIE. 36-letni kierowca dacii z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi, uderzył w bariery ochronne, następnie betonowy przepust i dachował. Mężczyzna trafił do szpitala.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Straszęcinie. Nie żyje 35-letni kierowca hondy

PODKARPACIE. Kierujący hondą, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Jego życia nie udało się uratować. Jadący z nim pasażer trafił do szpitala.

Podkarpacie

Szedł środkiem jezdni, został potrącony przez samochód. 56-latek zginął na miejscu

PODKARPACIE. Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku. Kierowca fiata potrącił 56-letniego pieszego, który szedł środkiem jezdni. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ciężarówka najechała na mężczyznę. 65-latek zginął na miejscu

PODKARPACKIE. Do śmiertelnego potrącenia doszło dziś w nocy (po godz. 2:00) w miejscowości Kurzyna Wielka w powiecie niżańskim. Pod kołami samochodu ciężarowego zginął 65-letni mężczyzna.

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie neonatologii

PODKARPACIE. Dr n. med. Witold Błaż został powołany na pięcioletnią kadencję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neonatologii.

Reklama