Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Nowe ogniska koronawirusa na Podkarpaciu

Dodano: 19.11.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKAPRACIE. Jak informuje sanepid, obecnie na terenie województwa podkarpackiego występuje siedem ognisk koronawirusa. Największe to DPS w miejscowości Ruda w gminie Sędziszów Małopolski.

Minionej doby na Podkarpaciu przybyło 1 096 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało kolejne 1253 osoby. Zmarło 51 mieszkańców województwa. W dalszym ciągu większość zakażeń to pojedyncze przypadki z tzw. transmisji poziomej (zakażenia rodzinne, zakłady pracy i inne kontakty).

Wygasły dwa ogniska, o których sanepid informował w poniedziałkowym komunikacie (16.11). Pojawiło się jednak siedem nowych.

Aktualne ogniska koronawirusa na Podkarpaciu:
 
Powiat krośnieński
  • Wojewódzki Szpital Podkarpacki, Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Krośnie – 22 zakażenia, w tym u 15 pensjonariuszy i u 7  osób z personelu zakładu.

Powiat leżajski
  • Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek w Leżajsku z Domem Opieki Sióstr Kanoniczek - 5 pozytywnych przypadków, w tym u 4 sióstr zakonnych i u 1 osoby podopiecznej domu.

Powiat przemyski
  • Miejski Dom Pomocy Społecznej ul. Wysockiego 99 w Przemyślu – zakażonych jest 9 pensjonariuszy
  • Dom Pomocy Społecznej w Huwnikach – 5 zakażeń u pensjonariuszy zakładu.
Reklama
Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Domu Pomocy Społecznej Ruda im. Jana Pawła II – na Covid-19 zachorowało 28   pensjonariuszy domu.

Powiat tarnobrzeski
  • Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej ZOL w Nowej Dębie – 23 zakażenia, w tym u 15  pensjonariuszy i u 8 osób z personelu zakładu.
  • Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Tarnobrzegu – 12 pozytywnych przypadków, w tym u 9   pensjonariuszy i u 3 osoby z personelu zakładu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpacie się wyludnia, przybywa mieszkańców Rzeszowa

PODKARPACIE. Z końcem pierwszego półrocza tego roku województwo podkarpackie liczyło mniej ludności niż w analogicznym czasie 2020 r. Zwiększyła się natomiast liczba mieszkańców Rzeszowa.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 260 zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [22.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 264 nowe zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 130 osób wyzdrowiało. W wyniku chorób współistniejących z COVID-19 zmarło 6 osób.

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejny wzrost zakażeń na Podkarpaciu. MZ potwierdziło ponad 300 przypadków [21.10.2021]

PODKARPACIE. Kolejne 74 osoby wyzdrowiały. W wyniku chorób współistniejących z koronawirusem zmarło 6 osób.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 250 nowych zakażeń na Podkarpaciu [20.10.2021]

PODKARPACIE. To najwyższa dobowa liczba zakażeń w regionie od kwietnia br. 

Podkarpacie

50 interwencji strażaków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Jak poinformowała dziś rano KW PSP w Rzeszowie, w ciągu ostatniej doby podkarpaccy strażacy 50-krotnie wyjeżdżali do usuwania skutków podmuchów silnego wiatru w naszym regionie.

Podkarpacie

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o zagrożeniu silnym wiatrem na południu woj. podkarpackiego.

Podkarpacie

160 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [19.10.2021]

PODKARPACIE. Kolejnych 81 osób wyzdrowiało. W wyniku występowania chorób współistniejących zmarła jedna osoba.

Podkarpacie

Mandat za "selfie" przy granicy

PODKARPACIE, Ukaraniem mandatem przez straż graniczną zakończyło się dla trojga młodych osób robienie sobie zdjęć za granicą z Ukrainą.

Reklama