Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Nowi konsultanci wojewódzcy w dziedzinach kardiologii i geriatrii

Dodano:

Fot. Jerzy Żygadło / PUW w Rzeszowie
Fot. Jerzy Żygadło / PUW w Rzeszowie
PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała na pięcioletnią kadencję konsultantów w dziadzinach kardiologii i geriatrii.

Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie kardiologii została dr hab. n. med. Katarzyna Styczkiewicz, która pełni rolę koordynatora ds. kardiologicznych w Podkarpackim Centrum Onkologii Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Zajmuje ponadto stanowisko profesora uczelni w grupie badawczo-dydaktycznej Kolegium Nauk Medycznych w Katedrze Chorób Wewnętrznych; Instytucie Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Z kolei funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie geriatrii otrzymała lek. med. Halina Szczyrska, zawodowo związana z Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej „Sanatorium” im. J. Pawła II w Górnie.

Konsultanci, w ramach pełnienia swoich funkcji, wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, jak również przeprowadzają kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 400 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [17.02.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim przybyło 396 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, z czego 87 w Rzeszowie. 

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 270 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 4 osoby [16.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Kolejny przetarg na przygotowanie dokumentacji dla obwodnicy Nowej Dęby

PODKARPACIE. Poprzednie postępowanie unieważniono, ze względu na zbyt wysokie oferty wykonawców.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [15.02.2021]

PODKARPACIU. W województwie podkarpackim odnotowano ponad 200 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 320 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 11 osób [12.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Silny mróz i zamiecie śnieżne na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W niektórych rejonach województwa temperatura spadnie  w nocy nawet do -21 stopni Celsjusza.

Podkarpacie

Ponad 350 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [11.02.2021]

PODKARPACIE. Zmarło 8 mieszkańców województwa. 

Podkarpacie

IMGW Ostrzega! Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Od wczoraj na terenie niemal całego województwa intensywnie sypie śnieg. Wg prognozy IMGW takie warunki pogodowe będą się utrzymywały do godz. 15:00 11 lutego.

Reklama