Rzeszów - Poniedziałek, 10.11.2025
Reklama

Nowi konsultanci wojewódzcy w ochronie zdrowia

Dodano: 18.03.2025 r. / Redakcja

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała na 5-letnią kadencję nowych konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia.

Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie kardiologii dziecięcej został lek. med. Szymon Figurski, absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Szymon Figurski współpracuje z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie i jako kardiolog dziecięcy prowadzi konsultacje pacjentów z oddziałów szpitalnych oraz innych szpitali w województwie.

Z kolei dr n. med. Grzegorz Kogut został powołany na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją. Dr Kogut w latach 2002 - 2020 współpracował z Instytutem Fizjoterapii na Uniwersytecie Rzeszowskim, zajmując stanowisko adiunkta – starszego wykładowcy.

Konsultanci wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta jak również przeprowadzają kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

S19 Lublin - Sokołów Małopolski. Trwają prace na 11 z 12 odcinków

130 km przyszłej S19, od Lublina do Sokołowa Małopolskiego, jest w trakcie realizacji. Dzięki inwestycji, z Rzeszowa do Warszawy dojedziemy samochodem w niecałe 3 godziny.

Podkarpacie

65-letni mężczyzna zginął w pożarze domu

8 zastępów straży pożarnej gasiło pożar drewnianego domu w Hucie Starej. Dwóm osobom udało się uciec z budynku. Niestety w pożarze zginął około 70-letni mężczyzna.  

Podkarpacie

Koronawirus. Na Podkarpaciu wyzdrowiały kolejne 22 osoby. Aktualna sytuacja [23.04.2020]

PODKARPACIE. Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 22 osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

Zakończyła się kwarantanna Polaków, którzy przylecieli z Włoch do Rzeszowa

PODKARPACIE. Zakończyła się kwarantanna zbiorowa osób, które po powrocie z Włoch do Polski, zostały skierowane do ośrodka wypoczynkowego w Solinie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Dziś 24 wyzdrowienia, 6 przypadków zakażenia [22.04.2020]

PODKARPACIE. Mamy aktualne dane z województwa podkarpackiego. Kolejne 24 osoby wyzdrowiały. Dziś odnotowano 6 nowych przypadków zakażenia.

Podkarpacie

Ponad 50 strażaków gasiło pożar budynku gospodarczego w Bliznem

PODKARPACIE. Blisko 3,5 godziny strażacy gasili pożar budynku gospodarczego w Bliznem. W akcji wzięło udział 12 zastępów straży pożarnej.

Podkarpacie

6 tys. grzywny za załamanie kwarantanny domowej

PODKARPACIE. Mieszkaniec Tarnobrzega został ukarany grzywną w wysokości 6 tys. zł za złamanie zasad kwarantanny domowej. 

Podkarpacie

Koronawirus. 4 nowe przypadki, 14 osób wyzdrowiało. Aktualna sytuacja [21.04.2020]

PODKARPACIE. Dziś odnotowano 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym jedno dziecko. Kolejne14 osób wyzdrowiało.

Reklama