Rzeszów - Czwartek, 04.09.2025
Reklama

Nowy blok operacyjny i lądowisko w dębickim szpitalu. Zakończono inwestycje o wartości 18,5 mln zł

Dodano: 01.03.2019 r.

fot. Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
fot. Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
DĘBICA. W ramach projektu, wycenionego na 18,5 mln zł, powstał nowy blok operacyjny wraz z centralną sterylizacją i lądowiskiem dla helikopterów.

Rozbudowa szpitala rozpoczęła się jeszcze w 2017 roku. Celem projektu pn. „Budowa i przebudowa istniejącego budynku szpitala wraz ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń dla potrzeb centralnej sterylizacji, stacji dezynfekcji łóżek i bloku operacyjnego” było zwiększenie dostępności i jakości usług zdrowotnych dla lokalnego społeczeństwa.

W praktyce, w ramach zadania została wykonana rozbiórka istniejącego budynku, w którym znajduje się pralnia i kuchnia, wykonano budynek trzykondygnacyjny z wyniesionym lądowiskiem dla helikopterów. W pomieszczeniach piwnic zostały zlokalizowane pomieszczenia stacji mycia i dezynfekcji łóżek, na parterze zlokalizowano pomieszczenia bloku operacyjnego.

Dodatkowo na kondygnacji I piętra będą zlokalizowane pomieszczenia centralnej sterylizacji. Budynek został wyposażony w instalację wentylacyjną, centralnego ogrzewania, elektryczną, instalację gazów medycznych, instalację niskoprądową. Inwestycja została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpackie z najwyższym wzrostem PKB spośród wszystkich województw w kraju

PODKARPACIE. Pod względem wzrostu PKB, Podkarpacie zajęło pierwsze miejsce. Najniższy wzrost wystąpił...

Podkarpacie

Zakończono śledztwo ws. wypadku w Medyni Głogowskiej. Sprawcy grozi 12 lat pozbawienia wolności

PODKARPACIE.  Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Łańcucie.

Podkarpacie

Policyjna akcja „Boże Narodzenie 2019”. 42 osoby nietrzeźwe i 17 wypadków bez ofiar

RZESZÓW, PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci zakończyli tegoroczne działania "Boże Narodzenie 2019".

Podkarpacie

Poszukiwało go kilkadziesiąt osób. Jego ciało odnaleziono w rzece

PODKARPACIE. Policjanci i strażacy prowadzili poszukiwania 63-letniego mieszkańca powiatu ropczycko-sędziszowskiego, który w piątek wyszedł z domu i nie powrócił.

Podkarpacie

Nietypowa interwencja policji. W budynku gospodarczym był wilk

PODKARPACIE. Nietypowe zgłoszenie otrzymali kilka dni temu strzyżowscy policjanci.

Podkarpacie

GDDKiA o drogach krajowych na Podkarpaciu w 2019 roku. Na jakim etapie jest S19 do Barwinka?

PODKARPACIE. W 2020 roku zaplanowano prace budowlane na 54 km S19. 

Podkarpacie

Tragiczny w skutkach pożar niedaleko Kolbuszowej

PODKARPACIE. Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali 23 grudnia po godzinie 14.00.

Reklama