Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych

Dodano: 04.12.2025 r. / Redakcja

Uczestnicy spotkania z konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych / fot.PUW w Rzeszowie
Uczestnicy spotkania z konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych / fot.PUW w Rzeszowie

PODKARPACIE. Dr n. med. Robert Pleśniak został nowym konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych.

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała na pięcioletnią kadencję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób zakaźnych.

Funkcję tę będzie pełnił dr n. med. Robert Pleśniak, który pracuje na stanowisku starszego asystenta w Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych z Pododdziałem Hepatologicznym Centrum Medycznego w Łańcucie Sp. z o.

Konsultanci wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, jak również przeprowadzają kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 150 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 3 osoby [11.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [7.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport, dotyczący zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Bus wjechał do rowu i uderzył w przepust. 5 osób trafiło do szpitala

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Iwli w powiecie krośnieńskim. Kierowca buda wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Pięć osób trafiło do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 650 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [6.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 654 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w powiecie tarnobrzeskim. Nie żyje 19-latek

PODKARPACIE. Do wypadku doszło w niedzielę w Jamnicy, w powiecie tarnobrzeskim.

Podkarpacie

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Pierwsze pociągi już na trasach

PODKARPACIE. 1 stycznia 2021 roku ruszyły pierwsze kursy pociągów w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Wartość całego projektu to ponad 700 mln zł.  

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [4.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport, dotyczący zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Traktor przygniótł 43-latka. Mężczyzna zmarł na miejscu

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w sobotę w miejscowości Dzwonowa. 43-letni mężczyzna zginął przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Reklama