Rzeszów - Czwartek, 11.12.2025
Reklama

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych

Dodano: 04.12.2025 r. / Redakcja

Uczestnicy spotkania z konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych / fot.PUW w Rzeszowie
Uczestnicy spotkania z konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych / fot.PUW w Rzeszowie

PODKARPACIE. Dr n. med. Robert Pleśniak został nowym konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych.

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała na pięcioletnią kadencję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób zakaźnych.

Funkcję tę będzie pełnił dr n. med. Robert Pleśniak, który pracuje na stanowisku starszego asystenta w Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych z Pododdziałem Hepatologicznym Centrum Medycznego w Łańcucie Sp. z o.

Konsultanci wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, jak również przeprowadzają kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

109 osób na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym

 Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Ruszyły zgłoszenia do szóstej edycji Rajdu Rzeszowiak

6. Rajd Rzeszowiak otworzy rajdowe zmagania na Podkarpaciu. Zawody odbędą się w dniach 20-21 marca na trasach Rajdu Rzeszowskiego. Ruszyły zgłoszenia do rajdu.

Podkarpacie

Wandal uszkodził osiem samochodów. Grozi mu 5 lat więzienia

KROSNO. Policjanci zatrzymali wandala, który uszkodził 8 samochodów na osiedlu Markiewicza w Krośnie.

Podkarpacie

W Arłamowie ruszył konwent marszałków

ARŁAMÓW. Tematyka konwentu będzie związana z nową perspektywą finansową, polityką senioralną i wyzwaniami ekologicznymi.

Podkarpacie

Kolejny odcinek S19 z pozytywną decyzją wojewody

PODKARPACIE. Wczoraj podpisana została decyzja o zezwoleniu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-19 Lasy Janowskie - Zdziary. 

Podkarpacie

Groźne zderzenie dwóch samochodów

TARNOBRZEG. Dwie osoby zostały ranne po zderzeniu dwóch samochodów osobowych, na skrzyżowaniu ulic Alfreda Freyera i ul. Wiącka w Tarnobrzegu.

Podkarpacie

Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu "web.Master podkarpacki"

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 lutego włącznie.

Podkarpacie

Pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem. 20-latek trafił do szpitala

PODKARPACIE. Kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w drzewo.

Reklama