Rzeszów - Sobota, 06.09.2025
Reklama

Nowy rozkład jazdy Polregio. Od lutego 2025 r. połączenie Rzeszowa z Bieszczadami

Dodano: 09.12.2024 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe Polregio
fot. Materiały prasowe Polregio

PODKARPACIE. Spółka Polregio ogłosiła zmiany w rozkładzie jazdy. Korekta obejmie wszystkie województwa, w których kursują pociągi przewoźnika, w tym również podkarpackie. Nowością będzie m.in. bezpośrednie połączenie Rzeszowa z Bieszczadami.

Więcej tras, nowe i powracające po przerwie relacje, nowe przystanki i częstsze połączenia – to główne zmiany związane z nowym rozkładem jazdy pociągów POLREGIO. W województwie podkarpackim korekta rozkładu obejmie następujące zmiany:

Od 15 grudnia wydłużona zostanie relacja jednej pary pociągów ze stacji Dębica do stacji Czechowice-Dziedzice, obecnie kursującej do Oświęcimia.

Przewoźnik zapowiedział również uruchomienie długo wyczekiwanego, bezpośredniego połączenia Rzeszowa z Bieszczadami. To wystartuje 22 lutego 2025 r. Pociąg będzie kursował w weekendy jako przyspieszony REGIO w relacji Rzeszów Główny–Ustrzyki Dolne–Rzeszów Główny.

Reklama

Od 10 marca 2025 r. dodatkowo w dni robocze będzie również kursować jedna para pociągów w relacji Rzeszów Główny–Ustrzyki Dolne–Rzeszów Główny oraz Rzeszów Główny–Sanok–Rzeszów Główny.

Zmiany nastąpią również w Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Zwiększy się częstotliwość kursowania pociągów z Rzeszowa Głównego do Dębicy, Strzyżowa nad Wisłokiem i Kolbuszowej.

Bez zmian pozostanie natomiast połączenie stolicy Podkarpacia z lotniskiem w Jasionce. Tak jak do tej pory, realizowanych będzie 13 par codziennych kursów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Czołowe zderzenie na DW982 w Sadkowej Górze. 4 osoby w szpitalu

PODKARPACIE. Cztery osoby, w tym półtoraroczne dziecko ucierpiało w wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 982 w miejscowości Sadkowa Góra.

Podkarpacie

Poranne kontrole policji na podkarpackich drogach. Ujawniono 27 nietrzeźwych kierowców

PODKARPACIE. Od wczesnych godzin porannych podkarpaccy policjanci prowadzili na drogach regionu działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano ponad 15 tys. kierowców, 27 z nich wsiadło za kierownicę po alkoholu.

Podkarpacie

Tragedia w Łączkach Jagiellońskich. 85-letnia kobieta zginęła w pożarze domu

PODKARPACIE. Do tragicznego pożaru doszło wczoraj w miejscowości Łączki Jagiellońskie w powiecie krośnieńskim. W pożarze domu zginęła 85-letnia kobieta.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Woli Mieleckiej. 19-latka potrącona przez ciężarówkę

WOLA MIELECKA. Do tragicznego wypadku doszło dziś przed południem na drodze wojewódzkiej nr 984, w miejscowości Wola Mielecka. Samochód ciężarowy potrącił 19-letnią pieszą. Jej życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Super Sprint Straszydle 2024. W tym rajdzie może wystartować każdy, kto ma prawo jazdy

PODKARPACIE. Dziś do godz. 23:59 można jeszcze zgłaszać się do udziału w amatorskiej imprezie samochodowej pn. Super Sprint Straszydle 2024. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 października w Straszydlu w gminie...

Podkarpacie

Pożar w karczmie pod Rzeszowem. W akcji 14 zastępów straży pożarnej

KRACZKOWA. Ponad 40 strażaków interweniowało na miejscu pożaru, do którego doszło wczoraj w karczmie „Pod Strzechą” zlokalizowanej przy DK94 w miejscowości Kraczkowa, na wschód od Rzeszowa.

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie ginekologii onkologicznej

PODKARPACIE. Prof. dr hab. n. med. Tomasz Kluz został powołany na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

Podkarpacie

Wypadek drogowy w miejscowości Wietrzno. Zderzyły się 3 pojazdy

PODKARPACIE. Dwie osoby zostały ranne na skutek wypadku, do którego doszło w miejscowości Wietrzno w powiecie krośnieńskim. Doszło tam do zderzenia toyoty, autolawety i ciężarowego dafa.

Reklama