Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Obfite opady śniegu na Podkarpaciu. Ponad 280 interwencji strażaków

Dodano:

fot. OSP Narol
fot. OSP Narol
PODKARPACIE. Pełne ręce roboty mieli podkarpaccy strażacy w miniony weekend. W sobotę i w niedzielę odnotowano 286 interwencji dotyczących usuwania skutków obfitych opadów śniegu. W wielu rejonach województwa przybyło nawet 40 cm białego puchu.

Działania strażaków polegały przede wszystkim na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi oraz drzew, które runęły pod naporem ciężkiego śniegu na ulice, chodniki i linie energetyczne. Strażacy pomagali również wyciągać samochody, które utknęły w zaspach. Do jednej z takich interwencji doszło w sobotę, 2 grudnia przed godz. 14:00 w miejscowości Narol Wieś w powiecie lubaczowskim (na zdj.). Przewróciła się pługopiaskarka. Strażacy użyli dwóch wozów bojowych, aby wyciągnąć auto na drogę. Kierowcy nic się nie stało.

Podczas minionego weekendu, najwięcej interwencji strażacy odnotowali w powiatach przemyskim, jarosławskim, bieszczadzkim.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Stypendia dla najbardziej uzdolnionych uczniów

PODKARPACIE. Do 10 listopada potrwa nabór na stypendia dla uczniów podkarpackich szkół. Przyznanych zostanie łącznie 800 stypendiów po 5000 zł rocznie dla uczniów szkół średnich i zawodowych. 

Podkarpacie

Uzgodniono wymogi bezpieczeństwa dla tuneli na S19

PODKARPACIE. W ub. czwartek zespół do spraw bezpieczeństwa tuneli podpisał protokół końcowy ws. minimalnych wymagań bezpieczeństwa dla tuneli na odcinku Babica – Domaradz. 

Podkarpacie

2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza

Działania w kierunku organizacji obchodów roku Ignacego Łukasiewicza zainicjowała Politechnika Rzeszowska.

Podkarpacie

Od dzisiaj ruch wahadłowy na odcinku trasy Solina - Myczków

PODKARPACIE. Jak podaje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, od dziś (3 listopada) na odcinku DW895 Solina – Myczków (powiat leski) będzie obowiązywał ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.

Podkarpacie

25 wypadków, 2 ofiary śmiertelne. Policjanci podsumowali akcję "Znicz" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Przez 5 dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Znicz”, w ramach których czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających groby bliskich.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Kolejny rekord zakażeń IV fali [3.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 451 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Śmierć na przejeździe kolejowym

PODKARPACIE. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś rano na przejeździe kolejowym w Antoniówce w powiecie stalowowolskim. Szynobus pasażerski uderzył w auto, które wjechało przed jadący skład.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 220 nowych zakażeń na Podkarpaciu [2.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 226 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 234 osoby wyzdrowiały. 

Reklama