Rzeszów - Wtorek, 13.05.2025
Reklama

Od 28 marca koniec obowiązku noszenia maseczek

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Od poniedziałku, 28 marca rząd znosi obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Zniesiona zostaje również izolacja i kwarantanna.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że od poniedziałku, 28 marca zniesiony zostaje obowiązek zasłaniania twarzy w przestrzeniach zamkniętych, z jednym wyjątkiem - maseczki nadal będą obowiązkowe w podmiotach leczniczych.

- Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy – mówił podczas konferencji Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. - Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich – dodał Niedzielski.

Ponadto zniesiona zostaje również izolacja domowa oraz kwarantanna domowa dla współdomowników osoby zakażonej, jak również kwarantanna związana z wjazdem do Polski.

- Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu – stwierdził Minister Zdrowia.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

6-latek wjechał rowerem prosto pod samochód

PODKARPACIE. 6-letni chłopiec jadący  na rowerze został potrącony przez samochód. Mały cyklista trafił do szpitala w Rzeszowie.

Podkarpacie

Wielkie otwarcie bram Parku Tajemnicza Solina. W tym sezonie jeszcze więcej atrakcji

PODKARPACIE. Otwarciu towarzyszyć będzie piknik rodzinny oraz dodatkowe wydarzenia.

Podkarpacie

"Trzeźwy weekend" na drogach Podkarpacia. Skontrolowano ponad 21 tys. kierujących

PODKARPACIE. Ponad 21 tysięcy kontroli, 43 nietrzeźwych kierowców – to wynik policyjnej akcji pod hasłem „Trzeźwość”, którą funkcjonariusze przeprowadzili na podkarpackich drogach w miniony weekend.

Podkarpacie

Rusza budowa kolejnego odcinka S19 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Wartość kontraktu to ponad 365 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano w trzecim kwartale 2025 roku.

Podkarpacie

II Podkarpacki Festiwal Patriotyczny - majówka z historią w tle

RZESZÓW/TRYŃCZA. Koncerty, turniej rycerski, pokazy grup rekonstrukcyjnych, turniej strzelecki a nawet spływ kajakowy – to tylko wybrane atrakcje drugiej edycji Podkarpackiego Festiwalu Patriotycznego, który odbędzie się 2 maja w Rzeszowie oraz 3...

Podkarpacie

Śmiertelny wpadek w Brzózie Królewskiej. 34-latek wpadł pod ciągnik

PODKARPACIE. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w Brzózie Królewskiej (powiat leżajski). 34-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Uodparnianie lisów potrwa do 27 kwietnia br. 

Reklama