Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Od dzisiaj ruch wahadłowy na odcinku trasy Solina - Myczków

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Jak podaje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, od dziś (3 listopada) na odcinku DW895 Solina – Myczków (powiat leski) będzie obowiązywał ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.

Utrudnienia związane są z pracami drogowymi, jakie rozpoczęły się właśnie na odcinku Solina – Myczków od km 10+086.70 do km 16+215.51. Rozbudowa i przebudowa fragmentu drogi wojewódzkiej ma być prowadzona do października przyszłego roku. W tym samym czasie potrwają też prace przy DW 894 na odcinku Hoczew – Polańczyk.

Inwestycję o wartości powyżej 5,5 mln euro zrealizuje firma Budimex. W jej ramach, poza przebudową i rozbudową drogi, m.in. rozbudowany zostanie most, przebudowane będą zatoki autobusowe, powstaną też nowe chodniki i zjazdy, a część już istniejących zostanie przebudowana. Prace będą prowadzone z dofinansowaniem środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Reklama
Inwestycja ma ułatwić dostępność transportową południa Podkarpacia, szczególnie regionu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Realizacja przedsięwzięcia ma też na celu poprawę skomunikowania powiatu leskiego z pozostałą częścią województwa podkarpackiego i w efekcie podniesie poziomu dostępności i spójności komunikacyjnej regionu. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Potrzebni statyści do filmu kręconego na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Mieszkańcy Podkarpacia mają kolejną szansę, żeby znaleźć się na planie filmowym. Do kręconego właśnie m.in. na terenach powiatu ustrzyckiego filmu potrzebni są statyści.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [12.10.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 78 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarły 4 osoby.

Podkarpacie

Powołano instytucje mające dbać o bezpieczeństwo na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpacki kurator oświaty oraz szefowie służb mundurowych podpisali wczoraj porozumienie powołujące Podkarpacką Unię Bezpieczeństwa i Podkarpacką Radę Bezpieczeństwa przy Wojewodzie Podkarpackim.

Podkarpacie

Kolejny odcinek trasy Via Carpatia oddany do ruchu

PODKARPACIE. Od dzisiaj kierowcy będą mogli korzystać z kolejnego odcinka trasy Via Carpatia.

Podkarpacie

Dwa tragiczne wypadki na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W Rakszawie kierujący nissanem najechał na leżącego na jezdni pieszego, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. W Jedliczu kierujący renaultem uderzył w betonowy przepust, poniósł śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [11.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 31 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 69 osób wyzdrowiało. Nie potwierdzono żadnych zgonów.

Podkarpacie

Stracił panowanie nad samochodem i wpadł do rzeki

PODKARPACIE. 19-letni kierowca mazdy, stracił panowanie nad pojazdem i dachował w rzece. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [8.10.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 72 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Reklama