Rzeszów - Poniedziałek, 03.11.2025
Reklama

Od wtorku rozpoczyna się policyjna akcja „Boże Narodzenie 2019”

Dodano: 23.12.2019 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci rozpoczną jutro działania "Boże Narodzenie 2019". Tegoroczne działania trwać będą od wtorku 24 grudnia do niedzieli 29 grudnia.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, spędzany najczęściej w gronie najbliższej rodziny. Często, aby zasiąść przy wigilijnym stole musimy pokonać wiele kilometrów. Na drogach naszego województwa możemy spodziewać się wzmożonego ruchu, dlatego policjanci, jak co roku, czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących. Działania "Boże Narodzenie 2019" potrwają do 29 grudnia.

Cel policyjnych działań od lat jest niezmienny - ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień, kierowanie samochodów na objazdy, a w razie potrzeby ręczne kierowanie ruchem.

Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:
 
  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości
  • nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu
  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa
  • nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych
 
W czasie działań na drogach Podkarpacia pracować będą również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierowców.
 
Reklama
przypominamy również, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 maja 2012 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. nr 147, poz. 1040) w dniach wskazanych poniżej obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton:
 
  • 24 grudnia 2019 roku od godz. 18.00 do godz. 22.00
  • 25 grudnia 2019 roku od godziny 8.00 do godziny 22.00
  • 26 grudnia 2019 roku od godziny 8.00 do godziny 22.00 

Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpaccy strażacy podsumowali ubiegły rok. Podczas uroczystości wręczono im nowy sprzęt

PODKARPACIE. W 2018 roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do ponad 23 tysięcy zdarzeń. 

Podkarpacie

2,5 miesięczne dziecko miało problemy z oddychaniem. Policjanci pilotowali samochód do szpitala

ŁAŃCUT. Do niecodziennej interwencji doszło 1 lutego przed godz. 20 w Łańcucie na drodze krajowej 94. 

Podkarpacie

W przemyskim szpitalu otwarto nowoczesne call center

PRZEMYŚL. Pod  numerem (16) 736 05 00, pacjenci mogą załatwić sprawy w 23 poradniach znajdujących się przy ul. Monte Cassino i Sportowej.

Podkarpacie

Czwórka mężczyzn pobiła 28-latka z Przemyśla. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności

PRZEMYŚL. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem przy ul. Czarnieckiego w Przemyślu.

Podkarpacie

9 zastępów straży pożarnej gasiło pożar pensjonatu w Kalnicy

KALENICA. Trwa ustalanie przyczyn nocnego pożaru obiektu wypoczynkowego w Kalnicy. W akcji gaśniczej udział brało 9 zastępów straży pożarnej. Ewakuowano 18 osób.

Podkarpacie

Poważny wypadek w Jaworzu Górnym. Jednego z poszkodowanych przewieziono do szpitala helikopterem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godz.11 w Jaworzu Górnym.

Podkarpacie

Kobieta wezwała pogotowie ratunkowe, bo znajomy nie podał jej herbaty

LEŻAJSK. Za bezpodstawne wezwanie medyków poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Reklama