Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Oddziały paszportowe zamknięte przez tydzień

Dodano: 27.10.2022 r.

fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
PODKARPACIE. W listopadzie na kilka dni zamknięte zostaną oddziały paszportowe. Przerwa związana jest z wdrożeniem Rejestru Dokumentów Paszportowych.

Od 8 listopada od godz. 13:00 do 13 listopada 2022 r. organy paszportowe nie będą przyjmować wniosków o wydanie paszportu. Nie będzie również możliwości odbioru dokumentów. W szczególnych przypadkach będzie możliwe wydanie paszportu tymczasowego. Biura paszportowe wznowią pracę 14 listopada 2022 r.

- Prosimy o uwzględnienie powyższego w swoich planach wyjazdowych i zaplanowanie wizyty w urzędzie najpóźniej 8 listopada 2022 r. do godz. 13:00 czasu środkowoeuropejskiego – informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

Zmiany są związane z wejściem w życie nowej ustawy o dokumentach paszportowych i uruchomieniem Rejestru Dokumentów Paszportowych (RDP). Wśród udogodnieni jakie wprowadza ustawa są m.in. brak konieczności wypełniania pisemnego wniosku oraz powiadomienie sms’em lub email’em o tym, że nowy paszport jest gotowy do odbioru.

 
Źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W Tyczynie powstaje mural autorstwa Rafała Roskowińskigo, pioniera street art'u w Polsce

TYCZYN. Wielkoformatowe dzieło upamiętni piosenkarkę Katarzynę Sobaczyk, która urodziła się w Tyczynie.
 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 800 zakażeń. Duża liczba wyzdrowień i zgonów [20.11.2020]

PODKARPACIE. 840 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 1 279 osób, zmarło 53 osoby.

Podkarpacie

Nowe ogniska koronawirusa na Podkarpaciu

PODKAPRACIE. Jak informuje sanepid, obecnie na terenie województwa podkarpackiego występuje siedem ognisk koronawirusa. Największe to DPS w miejscowości Ruda w gminie Sędziszów Małopolski.

Podkarpacie

MotoMikołajki 2020. Podkarpaccy motocykliści odwiedzą 5 domów dziecka

PODKARPACIE. W tym roku do akcji dołączył Dom Dziecka w Nowej Grobki k. Lubaczowa, który potrzebuje „każdego rodzaju pomocy”.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1200 ozdrowieńców. Nowe zakażenia i zgony [19.11.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o 1 096 nowych zakażeniach na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 1253 osoby. Zmarło 51 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Narola

PODKARPACIE. „Za dwa lata pojedziemy nową obwodnicą Narola” – zapowiedział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podczas podpisania umowy z wykonawcą inwestycji.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Najwięcej zgonów od początku pandemii [18.11.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 777 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Kolejne wsparcie dla podkarpackich szpitali na walkę z Covid-19

PODKARPACIE. 76 respiratorów i 83 kardiomonitory trafiło do podkarpackich szpitali. To kolejne wsparcie z Agencji Rezerw Materiałowych.

Reklama