PODKARPACIE. W listopadzie na kilka dni zamknięte zostaną oddziały paszportowe. Przerwa związana jest z wdrożeniem Rejestru Dokumentów Paszportowych.
Od 8 listopada od godz. 13:00 do 13 listopada 2022 r. organy paszportowe nie będą przyjmować wniosków o wydanie paszportu. Nie będzie również możliwości odbioru dokumentów. W szczególnych przypadkach będzie możliwe wydanie paszportu tymczasowego. Biura paszportowe wznowią pracę 14 listopada 2022 r.
- Prosimy o uwzględnienie powyższego w swoich planach wyjazdowych i zaplanowanie wizyty w urzędzie najpóźniej 8 listopada 2022 r. do godz. 13:00 czasu środkowoeuropejskiego – informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.
Zmiany są związane z wejściem w życie nowej ustawy o dokumentach paszportowych i uruchomieniem Rejestru Dokumentów Paszportowych (RDP). Wśród udogodnieni jakie wprowadza ustawa są m.in. brak konieczności wypełniania pisemnego wniosku oraz powiadomienie sms’em lub email’em o tym, że nowy paszport jest gotowy do odbioru.
PODKARPACIE. Utrudnienia na drodze krajowej nr 28 w Moderówce. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku zginął 20-latek, a 5 osób trafiło do szpitali.
PODKARPACIE. Dziś potwierdzono 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Łączna liczba zakażonych to 529 osób. Kolejne 3 osoby zmarły.
PODKARPACIE. Zakupiono kolejna partię kombinezonów ochronnych oraz środków do dezynfekcji dla podkarpackich szpitali i placówek medycznych oraz opiekuńczych.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz