Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

Ogólnopolski strajk rolników również na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Rolnicy zrzeszeni w Agro Unii wyjdą na ulice w całej Polsce. Strajk swoim zasięgiem może objąć również Podkarpacie. Rolników na ulicach możemy spodziewać się od godz. 10.00 do godz. 12.00.

„11.01.2019 r. nastąpi mobilizacja środowiska rolniczego W całym kraju pokazujemy sobie nawzajem że jesteśmy. Spotykamy się na ulicach, drogach, placach. Pieszo, autami, traktorami.  Ważne żebyśmy zaczęli się liczyć i widzieli że jest nas siła - wtedy i z nami będą się liczyć” – czytamy na facebookowym profilu Agro Unii.

Ruch rolniczy Agro Unia, którego liderem jest Michał Kołodziejczak, zapowiedział również, że strajk odbędzie się w godzinach od 10.00 do 12.00. O co m.in. walczą rolnicy, sprzeciwiają się oni działaniom Krajowej Rady Izby Rolniczych.

Zdaniem Agro Unii Izby pobierają 2 procent z podatku rolnego na swoje funkcjonowania, co w przeliczeniu daje 35 mln rocznie, z których Izby nie potrafią się rozliczyć. Lider Agro Unii informuje również, że Izby nie potrafią się skutecznie rozliczyć ze swoich działań.
Reklama
„Widzimy się na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Wielkopolsce, Podlasiu, Ziemii Łódzkiej, na Warmii, Dolnym Śląsku, Kujawach - ogólnie mówiąc będziemy w wielu miejscach. To nie będzie protest, bardziej manifestacja potrzeby pracy na rzecz rolnictwa. Zachęcamy ministra rolnictwa aby wykazał się przed nami, żeby zaczął sprawnie wykonywać swoją pracę i korzystać umiejętnie z narzędzi administracyjnych które są w jego dyspozycji” – czytamy dalej w poście Agro Unii.

Dodajmy, że już w grudniu rolnicy z Agro Unii wyszli na ulice, a w zasadzie na autostradę A2. Domagali się wtedy m.in. odszkodowań za wybite świnie w związku z walką z wirusem ASF.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

22-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa. Atakował 39-latka narzędziem przypominającym maczetę

DĘBICA. Za popełnienie zbrodni usiłowania zabójstwa człowieka grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności

Podkarpacie

Za nami V Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Turbii

STALOWA WOLA. Co mogli zobaczyć uczestnicy V Podkarpackich Pokazów Lotniczych w Turbii?

Podkarpacie

IMGW ostrzega: Burze z gradem na Podkarpaciu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia dla wszystkich powiatów województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Blisko 100 strażaków gasiło pożar hotelu w Chotowej k. Dębicy

Prawie 100 strażaków gasiło pożar w kompleksie wypoczynkowym w Chotowej niedaleko Dębicy, do którego doszło wczoraj. Na szczęście nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Budowa obwodnicy Sanoka. Kolejne utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu

W związku z trwającymi pracami przy budowie obwodnicy Sanoka, od 27 maja wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Lipińskiego oraz wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie wjazdu z...

Podkarpacie

Zaginął 43-letni mieszkaniec Przeworska. Jego zwłoki wyłowiono z rzeki

PODKARPACIE. 31 maja funkcjonariusz wydziału kryminalnego odnalazł w wodzie zwłoki. 

Podkarpacie

Użądliły go pszczoły, był uczulony. W akcji wziął udział śmigłowiec LPR

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Huwnik uratowali życie i zdrowie mężczyzny, którego użądliły pszczoły, a jest uczulony na ich jad. Sytuacja była na tyle krytyczna, że w akcji pomógł śmigłowiec LPR

Podkarpacie

Władysław Ortyl zadeklarował wsparcie finansowe dla gmin poszkodowanych w powodzi

Samorząd Województwa Podkarpackiego wesprze finansowo gminy, które ucierpiały na skutek powodzi. Taką deklarację złożył dziś marszałek Władysław Ortyl podczas konferencji prasowej w Wadowicach Górnych.

Reklama