Rzeszów - Czwartek, 01.05.2025
Reklama

Wypadki przy pracy. Wzrosła liczba zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Od stycznia do września br., w województwie podkarpackim, wypadkom przy pracy uległo mniej osób, niż w tym samym okresie 2018 roku. Wzrosła natomiast liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Według wstępnych danych, w okresie trzech pierwszych kwartałów 2019 roku na Podkarpaciu, w wypadkach przy pracy zostały poszkodowane 2203 osoby. W wyniku wypadków zmarło 8 osób, a 11 osób doznało ciężkiego uszkodzenia ciała.

Na 1 tys. pracujących, poszkodowanych w wypadkach przy pracy było na Podkarpaciu 3,58 osoby. Pod względem najmniejszej liczby poszkodowanych w wypadkach, w przeliczeniu na 1 tys. pracujących, Podkarpacie znalazło się na 3. miejscu wśród województw. Najmniej osób poszkodowanych na 1 tys. pracujących było w województwie mazowieckim – 2,74, a najwięcej w województwie ślaskim – 4,70.
Reklama
Liczba dni niezdolności do pracy z powodu wypadków przy pracy w opisywanym okresie wyniosła 78,2 tys., a w przeliczeniu na jednego poszkodowanego – 35,6 dni. Wskaźnik wypadkowości w okresie styczeń-wrzesień w Polsce wyniósł 3,91.

Liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy w okresie I-III kwartał 2019 roku, w porównaniu z analogicznym okresem 2018 roku, zmniejszyła się o 124 osoby, natomiast liczba wypadków śmiertelnych wzrosła o 3. Osób, które w wyniku wypadków doznały ciężkiego uszkodzenia ciała, w obu okresach było tyle samo.  

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Przyjechała po piwo na stację paliw. Była tak pijana, że miała problem z wyjazdem

PODKARPACIE. 3,5 promila wydmuchała 51-letnia kobieta, która przyjechała na stację benzynową po piwo, a gdy chciała odjechać, nie była w stanie wrzucić biegu. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Alert IMGW. W czwartek burze i silne opady deszczu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, w związku z burzami jakie spodziewane są w czwartek na Podkarpaciu.

Podkarpacie

„Bieszczadzka ciuchcia” i "Pogórzanin" rozpoczynają sezon turystyczny

PODKARPACIE. W długi weekend majowy Bieszczadzka Kolejka Leśna ponownie wyruszy na tory rozpoczynając nowy sezon turystyczny. Kursy realizowane będą do końca października.

Podkarpacie

Alert IMGW dla Podkarpacia. W piątek burze, grad i trąby powietrzne

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są w piątek, 18 kwietnia na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Mosty w Domaradzu i Jurowcach do przebudowy. Będą utrudnienia dla kierowców

PODKARPACIE. Do końca 2025 roku na Podkarpaciu powstaną dwa kolejne mosty - w Domaradzu oraz w Jurowcach. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Podkarpacie

Nowy odcinek drogi krajowej nr 9 na Podkarpaciu. Podpisano umowę

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z firmą Promost Consulting na prace przygotowawcze dla nowego przebiegu drogi krajowej nr 9, od obwodnicy Nowej Dęby (m. Komorów) do obwodnicy Kolbuszowej....

Reklama