Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Ostatni moment na zwiedzanie Muzeum-Zamku w Łańcucie przed przerwą

Dodano: 13.11.2025 r. / Redakcja

Muzeum - Zamek w Łańcucie - fot. ViC / RESinet.pl
Muzeum - Zamek w Łańcucie - fot. ViC / RESinet.pl

ŁAŃCUT. Kończy się sezon turystyczny w Muzeum – Zamku w Łańcucie. Tylko do 15 listopada można zwiedzać wnętrza obiektu, potem nastąpi dwumiesięczna przerwa na prace konserwatorskie oraz przygotowanie do nowego sezonu.

Zgodnie z tradycją sięgającą kilkudziesięciu lat, od 16 listopada 2025 r. ekspozycje Zamku, Stajni i Wozowni, Sztuki Cerkiewnej oraz Historii Miasta pozostają niedostępne dla zwiedzających przez dwa zimowe miesiące, do połowy stycznia przyszłego roku.

- W tym czasie w dawnej rezydencji magnackiej trwa okres konserwacji obiektów oraz intensywnych porządków, polegających m.in. na: woskowaniu i froterowaniu podłóg, czyszczeniu żyrandoli czy odkurzaniu sprzętów. Te zabiegi mają na celu przygotowanie ekspozycji do kolejnego sezonu turystycznego, który w łańcuckim Muzeum rozpocznie się 15 stycznia 2026 r. – informuje Joanna Garbulińska-Charchut, starszy specjalista ds. marketingu i komunikacji Muzeum-Zamku w Łańcucie.

Choć w trakcie dwumiesięcznej przerwy zamek będzie zamknięty, turyści będą mogli zwiedzić część ekspozycji dodatkowych. Od 16 listopada br. do 14 stycznia 2026 r. czynne będą: Storczykarnia, dawna Oranżeria oraz dawna Ujeżdżalnia.

Reklama

Przez cały okres trwania prac konserwatorskich, będzie można również spacerować po parku.

W miniony weekend, mieliśmy okazję zwiedzić I piętro łańcuckiego zamku. Zachęcamy do obejrzenia FOTOREALACJI ze spaceru.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Na Podkarpaciu wyzdrowiały kolejne 22 osoby. Aktualna sytuacja [23.04.2020]

PODKARPACIE. Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 22 osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

Zakończyła się kwarantanna Polaków, którzy przylecieli z Włoch do Rzeszowa

PODKARPACIE. Zakończyła się kwarantanna zbiorowa osób, które po powrocie z Włoch do Polski, zostały skierowane do ośrodka wypoczynkowego w Solinie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Dziś 24 wyzdrowienia, 6 przypadków zakażenia [22.04.2020]

PODKARPACIE. Mamy aktualne dane z województwa podkarpackiego. Kolejne 24 osoby wyzdrowiały. Dziś odnotowano 6 nowych przypadków zakażenia.

Podkarpacie

Ponad 50 strażaków gasiło pożar budynku gospodarczego w Bliznem

PODKARPACIE. Blisko 3,5 godziny strażacy gasili pożar budynku gospodarczego w Bliznem. W akcji wzięło udział 12 zastępów straży pożarnej.

Podkarpacie

6 tys. grzywny za załamanie kwarantanny domowej

PODKARPACIE. Mieszkaniec Tarnobrzega został ukarany grzywną w wysokości 6 tys. zł za złamanie zasad kwarantanny domowej. 

Podkarpacie

Koronawirus. 4 nowe przypadki, 14 osób wyzdrowiało. Aktualna sytuacja [21.04.2020]

PODKARPACIE. Dziś odnotowano 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym jedno dziecko. Kolejne14 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Koronawirus. 7 samochodów trafi do stacji sanitarno-epidemiologicznych na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Są już samochody, które będą wsparciem dla sanepidu w walce z koronawirusem.

Podkarpacie

Kradł słupki ze znaków drogowych. "Były mu potrzebne do zrobienia regałów"

Policja zatrzymała 30-letniego mieszkańca powiatu łańcuckiego, który jest podejrzany o kradzież słupków znaków drogowych. Wartość skradzionych elementów wyceniono na 10 tys. zł.

Reklama