Rzeszów - Czwartek, 30.10.2025
Reklama

Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu "web.Master podkarpacki"

Dodano: 25.02.2020 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Zostały ostatnie dni, aby zgłosić swoje uczestnictwo w konkursie dla młodych programistów z naszego regionu – „web.Master podkarpacki”. Udział w nim mogą brać uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych (w tym oddziałów ponadgimnazjalnych). Zgłoszenia przyjmowane są do 26 lutego włącznie.
 
Już po raz piąty młodzież z Podkarpacia będzie miała szansę zmierzyć się w konkursie dla młodych programistów. Jest to dla uczniów okazja do zweryfikowania swojej wiedzy oraz rozszerzenia umiejętności z zakresu programowania w HTML, CSS, PHP czy JavaScript. Organizatorzy przewidzieli dwie kategorie wiekowe: „uczniowie szkół podstawowych” oraz „uczniowie szkół ponadpodstawowych”, która uwzględnia uczniów oddziałów ponadgimnazjalnych.
 
Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich odbędzie się już 3 marca 2020 roku i będzie polegał na uzupełnieniu testu online przygotowanego przez firmę Ideo w formie platformy e-learningowej. Spośród wszystkich kandydatów wyłonionych zostanie 15 najlepszych uczniów z każdej kategorii. To właśnie oni będą rywalizować w finale, który odbędzie się 20 marca w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie.
 
– Dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w branży IT, udział w konkursie to duża szansa na weryfikację swoich umiejętności i porównanie do rówieśników już na wczesnym etapie rozwoju w tym kierunku. Rynek pracy bardzo jasno nas informuje o dużym zapotrzebowaniu na pracowników w obszarach specjalistów IT i Web Developerów. Między innymi dlatego podejmujemy inicjatywy, których celem jest przygotowanie uczniów do pracy w tej branży – mówi Tomasz Kras, koordynator konkursu oraz nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie.
 
Reklama
Rejestracja uczestników potrwa do 26 lutego 2020 roku. Uczniów może zgłosić nauczyciel informatyki za pomocą strony https://webmasterpodkarpacki.pl/. Tam również można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące konkursu.
 
– Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie nauczycieli, którzy zgłaszają do konkursu całe klasy. Traktują to jako dodatkową (obok tradycyjnych sprawdzianów) formę weryfikacji wiedzy uczniów – wspomina Paweł Teper, koordynator projektów e-learningowych w Ideo.
 
Organizatorem wydarzenia jest Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, firma Ideo oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Patronat nad konkursem sprawują: Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na DK73 w Kołaczycach

PODKARPACIE. Dziś we wczesnych godzinach porannych na odcinku drogi krajowej nr 73 Pilzno - Jasło doszło do tragicznego wypadku. Samochód ciężarowy potrącił pieszego. Mężczyzna nie przeżył.

Podkarpacie

Wypadek na autostradzie A4 w Woli Dalszej. Samochód wypadł z drogi

Do wypadku doszło około godz. 7:30 na odcinku autostrady A4 pomiędzy Łańcutem a Przeworskiem, na wysokości Woli Dalszej. Ranne zostały dwie osoby.

Podkarpacie

Wypadek na DK 73 w Brzostku. Wprowadzono ruch wahadłowy

PODKARPACIE. Trzy pojazdy zderzyły się na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Brzostek w powiecie dębickim. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Nowoczesne autobusy wożą już pasażerów na liniach MKS [ZDJĘCIA]

PODKARPACIE. 23 nowoczesne autobusy zasilane sprężonym gazem ziemnym zasiliły tabor Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”. Część nowych pojazdów wyjechało już w trasy.

Podkarpacie

Kolejny krok do budowy drogi łączącej woj. świętokrzyskie i podkarpackie

PODKARPACIE.Jest decyzja środowiskowa (DŚU) dla odcinka drogi ekspresowej S74. To kolejny krok w kierunku realizacji inwestycji łączącej dwa województwa.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Medyce. Bus potrącił 44-latka, mężczyzna nie przeżył

PODKARPACIE. Policjanci z przemyskiej komendy pracują nad wyjaśnieniem przyczyn wypadku, do którego doszło w Medyce. 44-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez busa.

Podkarpacie

Rozbudowa DK84 Zagórz - Lesko. Kolejny przetarg na dokumentację projektową

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła drugi przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy drogi krajowej nr 84 na odcinku Zagórz – Lesko. Poprzednie postępowanie unieważniono z powodu zbyt wysokich...

Reklama