Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

Ostrzeżenie IMGW. Dziś w nocy opady marznące na Podkarpaciu i silny wiatr

Dodano: 22.01.2024 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne już w ostatnich dniach ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami, jakie spodziewane są w kilkunastu powiatach województwa podkarpackiego. Ponadto w południowej części regionu można spodziewać się silnego wiatru, wiejącego w porywach z prędkością 80 km/h.

Zgodnie z prognozą od godz. 20:00 dnia 22.01.2024 do godz. 07:00 dnia 23.01.2024 na terenie jedenastu powiatów wystąpią słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy powiatów: jarosławskiego, jasielskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, niżańskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, Rzeszowa i strzyżowskiego.

Synoptycy ostrzegają również przed silnym wiatrem. Ten spodziewany jest w południowej części województwa podkarpackiego, w powiatach: bieszczadzkim, jasielskim, Krośnie, krośnieńskim, leskim i sanockim.

We wtorek i w nocy z wtorku na środę prognozowany jest wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ruszył przetarg na budowę kolejnych 18 km drogi ekspresowej S19

PODKARPACIE. Jak podaje GDDKiA, właśnie wystartował przetarg na realizację kolejnego odcinka S19 w naszym województwie. Droga jest częścią międzynarodowego szlaku Via Carpatia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 800 zakażeń, 30 zgonów [16.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 823 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Ostatniej doby odnotowano 30 zgonów w wyniku zakażenia koronawirusem, z czego 25 osób miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Ponad 800 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 20 osób [15.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 804 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Kolejnych 397 osób wyzdrowiało. Zmarło 20 osób.

Podkarpacie

Od 15 grudnia nowe obostrzenia. Limity osób w miejscach publicznych i zamknięte kluby

KRAJ/PODKARPACIE. Od 15 grudnia będą obowiązywać nowe limity osób w transporcie, restauracjach, kinach i teatrach. Kluby nocne i dyskoteki, za wyjątkiem nocy sylwestrowej, będą zamknięte. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 700 zakażeń, 15 zgonów [14.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 692 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Kolejne 762 osoby wyzdrowiały. Zmarło 15 osób.

Podkarpacie

Kolejne inwestycje przeciwpowodziowe na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Zakończyła się budowa ponad 7,5 km wału przeciwpowodziowego rzeki Trześnikówki. Dzięki inwestycji, mieszkańcy gminy Gorzyce i miasta Tarnobrzega zyskali skuteczniejszą ochronę przeciwpowodziową.

Podkarpacie

Wypadek pod Przeworskiem. 3 osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE.Auto z czterema osobami uderzyło w skarpę. 

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [13.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 305 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Kolejnych 925 osób wyzdrowiało. Zmarła 1 osoba.

Reklama