Rzeszów - Czwartek, 29.01.2026
Reklama

Ostrzeżenie IMGW! W poniedziałek upały i burze na Podkarpaciu

Dodano: 23.06.2025 r. / Redakcja

fot. Adobe Stock / Pixabay
fot. Adobe Stock / Pixabay

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II dotyczące upału oraz burz, jakie prognozowane są na terenie Podkarpacia.

W poniedziałek, 23 czerwca 2025 r. synoptycy zapowiadają upały na terenie całego województwa podkarpackiego. Termometry wskażą maksymalnie od 30 do 33 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie I stopnia obowiązuje od godz. 11:00 do godz. 20:00.

Tego samego dnia, późnym popołudniem i wieczorem spodziewane są również burze, lokalnie z gradem oraz silnym wiatrem, osiągającym prędkość nawet do 115 km/h. Ostrzeżenia II stopnia obowiązują dla powiatów: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski, stalowowolski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski od godz. 17:00 do godz. 24:00, natomiast dla pozostałej części województwa od godz. 20:00 do godz. 2:00.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

132 osoby na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym, 2 hospitalizowane


​Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem  SARS-CoV-2.  

Podkarpacie

Bieszczady zostaną objęte programem "Dostępność Plus"

O większej dostępności Bieszczad dla osób ze szczególnymi potrzebami rozmawiano podczas konferencji poświęconej programowi „Dostępność Plus”.

Podkarpacie

S-19 Podgórze - Kamień z pozwoleniem na budowę

Wojewoda Podkarpacki podpisała przedostatnią (piątą z sześciu) decyzję o zezwoleniu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-19 Podgórze - Kamień.   

Podkarpacie

109 osób na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym

 Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Ruszyły zgłoszenia do szóstej edycji Rajdu Rzeszowiak

6. Rajd Rzeszowiak otworzy rajdowe zmagania na Podkarpaciu. Zawody odbędą się w dniach 20-21 marca na trasach Rajdu Rzeszowskiego. Ruszyły zgłoszenia do rajdu.

Podkarpacie

Wandal uszkodził osiem samochodów. Grozi mu 5 lat więzienia

KROSNO. Policjanci zatrzymali wandala, który uszkodził 8 samochodów na osiedlu Markiewicza w Krośnie.

Podkarpacie

W Arłamowie ruszył konwent marszałków

ARŁAMÓW. Tematyka konwentu będzie związana z nową perspektywą finansową, polityką senioralną i wyzwaniami ekologicznymi.

Podkarpacie

Kolejny odcinek S19 z pozytywną decyzją wojewody

PODKARPACIE. Wczoraj podpisana została decyzja o zezwoleniu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-19 Lasy Janowskie - Zdziary. 

Reklama