Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Perony na stacji Ropczyce zostaną przebudowane

Dodano:

fot. PKP PLK S.A.
fot. PKP PLK S.A.
PODKARPACIE. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 8 mln zł z firmą INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o. na przebudowę peronów na stacji Ropczyce. Dzięki przebudowie stacja zyska lepszą funkcjonalność. To kolejna inwestycja w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”.

Dwa perony na stacji Ropczyce na trasie Kraków - Rzeszów zostaną przebudowane. Nowe obiekty będą wydłużone z 200 do 400 m. Umożliwi to przewoźnikom swobodne planowanie postojów na stacji, w tym zatrzymywanie się dłuższych pociągów dalekobieżnych. Podróżni zyskają większy komfort obsługi oraz lepszą ofertę przewozową. Na przebudowanych peronach zamontowane zostaną nowe wiaty, ławki i tablice informacyjne. Pojawi się również oznakowanie z systemem ścieżek dotykowych dla osób niewidomych i niedowidzących.
Reklama
Prace budowlane na stacji w Ropczycach mają rozpocząć się w pierwszym kwartale 2023 roku. Ich koniec zaplanowano na czwarty kwartał tego samego roku.

W województwie podkarpackim, Rządowy Program Przystankowy obejmuje 9 inwestycji z listy podstawowej w miejscowościach: Przemyśl, Hurko, Medyka, Żurawica, Ropczyce, Strzyżów, Mielec (dwa nowe przystanki), Zaklików. Oprócz kontraktu na prace w Ropczycach, podpisano już umowy na zaprojektowanie i realizację prac dla 7 zadań.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Znamy zwycięzców konkursu "Podkarpacka Nagroda Samorządowa"

PODKARPACIE. Ogłoszono wyniki jubileuszowej edycji plebiscytu Podkarpacka Nagroda Samorządowa. Ze względu na pandemię, statuetki odebrali tylko trzej główni zwycięzcy.

Podkarpacie

Koronawirus. 155 nowych zakażeń na Podkarpaciu, brak zgonów [8.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Ponad 200 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu [6.02.2021]

PODKARPACIE. 205 zakażeń, 202 wyzdrowienia, 8 zgonów na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [5.02.2021]

PODKARPACIE. 206 zakaż, tyle samo wyzdrowień, 8 zgonów na Podkarpaciu - Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie osobówki w tirem. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Przez około 5 godzin zablokowana była droga wojewódzka nr 992 w Nowym Żmigrodzie. Doszło tam do czołowego zderzenia osobowego opla z ciężarówką. W zderzeniu ucierpiała kierująca oplem.  

Podkarpacie

Koronawirus. 265 nowych zakażonych na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [4.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Palił marihuanę, mając pod opieką troje dzieci

PODKARPACIE. Tarnobrzescy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który w trakcie sprawowania opieki nad trójką swoich dzieci palił marihuanę. Dzieci w wieku od 2,5 do 14 lat, trafiły pod opiekę matki.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARAPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z silnym wiatrem, który wystąpi na terenie całego województwa.

Reklama